Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 18. veebruar 2021 10:40

SEB: tarbimislaenude võtmine suurenes 2020. aastal just meeste hulgas

Pandeemia-aasta on oluliselt muutnud eestimaalaste tarbimislaenude praktikaid. Naiste seas on väikelaenude võtmine vähenenud, samas meeste hulgas suurenenud. Kuni 40-aastaste meessoost klientide seas on tarbimislaenud pea kaks korda rohkem küsitud pangatoode kui naiste hulgas.

„Eelmisel aastal, mil inimeste kulud olid peamiselt langustrendis* ja säästud pigem kasvasid**, ootasime tarbimislaenude langust kõikides kliendigruppides. Naiste seas on väikelaenude osakaal langenud ning tarbimist vedasid selles valdkonnas eelkõige mehed vanuses kuni 40 eluaastat. SEB statistika näitab, et 2020. aastal paljud eestimaalased keskendusid olmekulutustele ning selle valguses tundub ka loogiline, et väikelaenamise peamine põhjus on endiselt kodu remont, renoveerimine ja kodutehnika ost. Huvitav aga on see, et mehed olid selles valdkonnas aktiivsemad, võrreldes varasemate perioodidega,“ kirjeldas olukorda SEB erakliendi segmendi müügijuht Evelin Koplimäe.

SEB klientidest on üle 30% väikelaenu klientidest mehed vanuses 26 kuni 35 eluaastat ning mida suurem on laenatud summa, seda pikem on laenuperiood. Tarbimislaenu keskmine laenusumma oli 1000–2000 eurot, tagasimakseperioodiga kaks aastat. Kolmandik laenutaotlustest esitati eelmisel aastal Harjumaalt, ülejäänud maakondades oli väikelaenude võtmine proportsionaalne rahvaarvuga.

*SEB andmetel langesid kevadel 2020.a. eestimaalaste kulud ligi 11%.
** Panga andmetel kasvasid eestimaalaste säästud aastaga 13%


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +372 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.