Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 11. veebruar 2021 11:00

Pandeemia ei ole noorte jaoks eluasemelaenude võtmist pidurdanud

SEB 2020. aasta eluasemelaenude analüüs näitab, et pandeemia ei ole pidurdanud noorte inimeste plaane oma kodu soetada. Eestis moodustasid 66% eluasemelaenude võtjatest noored vanuses kuni 35 eluaastat. Trendi ei pidurdanud ka aasta jooksul toimunud märgatav keskmiste tehinguhindade kasv.

„SEB keskmise eluasemelaenu summa ulatus detsembris juba 96 000 euroni ja näitas ühe aasta sees ligi 9000-eurost kasvu. Mõningane tehinguhindade langus toimus küll aprillis ja mais, kus klientide huvi suurte ostude vastu oli mõnevõrra väiksem, kuid juba suvest oli aktiivsus turul tagasi ja seda vedasid  eelkõige nooremad kliendid vanuses kuni 35 eluaastat,“ kirjeldas möödunud aasta peamist trendi SEB juhatuse liige Ainar Leppänen.

„Keskmiste laenusummade kiire tõus viitab eelkõige asjaolule, et kliendid on rohkem valmis ostma uusarenduse objekte, kus ruutmeetri hind on kallim. Panga jaoks on pigem üllatav, et võrdlemisi turbulentsel aastal olid inimesed altimad soetama kallimaid objekte. Samas, kuna tegu oli peamiselt noorte klientidega, kelle jaoks on kodu soetamine pikaaegse perspektiiviga ja tulevikku suunatud ost, siis on mõnevõrra optimistlikum vaade mõistetav. Samuti on olnud kooskõlas keskmise palga ja ruutmeetri hinna tõus,“ lisas Ainar Leppänen.

SEB andmetel moodustasid 54% eluasemelaenu klientidest noored vanuses 26 kuni 35 aastat, kelle sissetulek on üle Eesti keskmise ja kes peamiselt elavad suuremates linnades. 88% kõikidest lepingutest sõlmiti kinnisvara ostmiseks. Enim tehinguid sõlmiti küll märtsis, kuhu kuhjus palju varasemate kokkulepete vormistamisi, kuid koroona esimese laine mõjul nihkus uute laenude taotlemise aktiivsem periood varasügisesse. Üldjuhul jääb igakuine kodulaenu makse alla 350 euro kuus.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +372 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.