Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 21. jaanuar 2021 12:00

SEB alustab uute ettevõtete värbamist 6-kuulisse arenguprogrammi

Märtsikuus stardib SEB kasvukiirendis järgmine lend ettevõtteid, kes 6-kuulises arenguprogrammis loodavad kogenud mentorite toel kasvada uuteks turuliidriteks.

„Keerulises turuolukorras otsivad ettevõtted uusi ja leidlikke lahendusi kasvamiseks. Jaanuaris SEB Kasvuprogrammi vilistlaste seas läbi viidud küsitlus näitas, et esimese lahendusena näevad ettevõtted eelkõige liidripositsioonile jõudmist läbi uue toote või teenuse arendamise (71%) ning teisena oma tootega uuele eksporditurule sisenemist (63%). Mõlemad eesmärgid on tänaseni olnud ettevõtete jaoks peamiseks ajendiks SEB Kasvuprogrammiga liitumisel,“ selgitas kasvuprogrammiga liitunud ettevõtete ootusi SEB Innovatsioonikeskuse juht Anette Ustal.

Nelja aastaga on kasvuprogrammi läbinud enam kui 120 ettevõtet ning 84 protsenti vilistlasuuringus osalejatest on öelnud, et nad on kiirendis eesmärgiks seatud idee tänaseks juba täielikult ellu viinud või plaanivad seda lähiajal. „Arvestades koroonaperioodi kaost, kus ettevõtted peavad kiirelt kohanema, on hea meel tõdeda, et suurel osal programmi vilistlastest on olemas kasvuks vajalik plaan, mille elluviimiseks samm-sammult tegutsetakse,“ sõnas Ustal.

Põnevatest edulugudest võiks välja tuua näiteks Astro Baltics’i digitaalse lahenduse Cloudics - tanklatele suunatud lahendus, mis võimaldab juhtida kõiki tanklaseadmeid läbi pilvepõhise juhtseadme. Teise näitena saab esile tuua Kasvuprogrammist arenenud idufirma MyDello, mis mandritevahelise tarne võimalused vaid loetud sekunditega kliendini toob. Nende ideede puhul on teostuseni jõutud Ustali sõnul vähem kui aastaga, mis on keskmisest suurema ettevõtte tavapärase tootearendustsükliga võrreldes väga lühike aeg.

SEB Kasvuprogrammi eesmärgiks on aidata ettevõtetel tulla võimalikult kiirelt välja uute lahendustega, mida turg ootab, hoides seejuures tänu eksperimenteerimisele ja klientide eelnevalt tundmaõppimisele arendusega seotud kulud ning seotud riskid võimalikult madalad. „Usun, et näeme järgmiste aastate jooksul järjest rohkem SEB Kasvuprogrammist tulnud põnevate digitaalsete edulugude sündi,“ lisas Ustal.

2021. aastal täienes SEB Kasvuprogramm jätkusuutliku ettevõtluse mooduliga. „Kuigi ESG  lähenemine ei ole Eesti ettevõtete seas veel laialt kanda kinnitanud, on see arengutrend tulnud, et jääda ning soovime ettevõtteid toetada selleks valmistumisel,“ lisas Ustal.

SEB Kasvuprogrammi saab kandideerida kuni 1. märtsini.
Kandideerima oodatakse ettevõtteid, kel on vanust vähemalt 2 aastat ning kelle 2019 aasta käive ületab 500 000 eurot aastas. Oodatud on ambitsioonikad tegijad, kellel on soov oma ettevõtet kasvatada ja kes nõus selle nimel pingutama.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +372 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.