Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 19. jaanuar 2021 13:00

SEB: Jõhvi Tehnoloogiakooliga laiendame hariduse innovatsiooni haaret Eestis

Toetades Jõhvi tehnoloogiakooli loomist, võtab SEB Pank Eestis eesmärgiks laiendada digihariduse levikut Eestis ja seeläbi toetada Eesti ettevõtlust. Pank hindab kõrgelt kooli asutajate ambitsiooni tuua enam innovatsiooni Eesti haridusse ning osutab projektile nii finantsilist kui ka ekspert toetust vähemalt perioodil 2021–2024.

„Veel enne koroonaviirusest tingitud kriisi ja sellele järgnenud tormilist online maailma kolimist tunnistas neljandik SEB ettevõtetest kliente, et peavad digitaliseerimist ülioluliseks. Mõistagi on kriis seda numbrit vähemalt kahekordistanud ja täna oleme tunnistajateks ühiskonnas kiiresti toimuvale digi’ ostlemise ja asjaajamise kasvule, mille toetamiseks on Jõhvi kooli algatus tulnud väga õigel ajal,“ kirjeldas projekti olulisust SEB juhatuse esimees Allan Parik.

„SEB innovatsioonikeskuse ja seal rohkem kui 100 programmi läbinud Eesti ettevõtete näitel näeme, et uute toodete ja teenuste arendamist ning uutele turgudele sisenemist (loe: Eesti ettevõtete majandusliku võimsuse kasvatamist) piiravad sageli puuduvad digioskused. Näeme, et uue kooli kontseptsioon aitab meil digioskuste puudumist Eesti ühiskonnas tasapisi korrigeerida, samuti aga tervitada Eesti tööturul riigi mainekamatesse ettevõtetesse ka Ida-Viru noori, keda loodame tulevikukooli lõpetajate seas näha,“ võttis teema kokku Allan Parik.

SEB ekspertide toetus tehnoloogiakooli programmi väljatöötamisel on suunatud panganduse kui ühe kiireima digiarenguga valdkonna tutvustamisele, aga ka praktiliste väljakutsete lahendamisele tulevaste spetsialistide ettevalmistamisel. Koostöös kooli eestvedajatega plaanib pank jagada tudengitele teadmisi tänase ning tuleviku töötegemise, finantssüsteemide toimimise ja tehniliste väljakutsete kohta ning loodab koostöös õpilastega liikuda nende lahendamise poole. Juba kooliõppe programmi raames on pank valmis jagama õpilastega reaalseid tööülesandeid, samuti aga loodab kasvatada kooli õpilastest endale uusi meeskonnaliikmeid.

Panustamine tulevikukooli on üks panga projektidest, mis on SEBs suunatud noorte, hariduse ja ettevõtluse toetamisele – selliste projektide hulka kuuluvad ka Junior Achievement Eesti, Ajujaht, Innovatsioonikeskus Tartu Delta ettevõtlusmajas ja Tartu Ülikooli teaduskool.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post
www.seb.ee

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.