Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 31. detsember 2020 15:00

Perede tagasiside: ,,Minu elu esimene jõulukink, ma olen nii õnnelik!“

Kaheteistkümnendat aastat koguti kokku kingisoovid lastelt, kelle koduks on asendus- või turvakodu. Ka tänavu jõudsid jõulurõõm ja enam kui 650 kingitust SEB Heategevusfondi heade annetajate toel „Jõulusoovide puu“ kaudu lasteni, kes ei saa elada oma päritolu peres.

Emotsioone, mida lapsed kogesid oma soovide täitumisel, oli puhuti väga raske kirjeldada. Pühade ajal kohtus jõuluvana ka lastega, kelle kultuuriruumis ei olnud jõuluvana varem käinud. Ühes peremajas, kus on sellest aastast kaks uut last, 6-aastane Markkus ja 11-aastane Liina, ütles tüdruk kinki avades: ,,Minu elu esimene jõulukink, ma olen nii õnnelik!“

Laste ja perede tagasisidet saab lugeda SEB Heategevusfondi kodulehelt.
Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht: „Tänases maailmas, kus hoolimata viirusega seotud keerdkäikudest, elame paremini kui ei kunagi varem, on ometi me kõrval lapsi, kes möödunud pühade ajal ütlesid, et see on tema esimene jõulukink. Tänan südamest kõiki annetajaid ja vabatahtlikke, kes olid oma aja, mõtete, südamega laste heaks detsembris panustamas - soovide täitumine on võimalik kõigi elus. Kasvatajad ja perevanemad jagasid oma tagasisides, et saadud kingid tõstsid laste enesekindlust ja usku headuse võimalikkusse. Abivajajate märkamine ja nende heaks oma toetuse andmine ei seisne ainult rahaülekande tegemises, vaid näitab ühiskonna küpsust ning annab inimestele suurepärase võimaluse väljendada oma isiklikke väärtusi ja valikuid. Maailmapilt avardub, kui saadakse osa lugudest, millega muidu ilmselt kunagi kokku ei puutuks.“

Rakvere Eragümnaasiumi 11. klassi õpilased leppisid mitmendat aastat järjest omavahel kokku, et ei tee väikseid jõulupakke üksteisele. Klassijuhataja Janne Jõeots hindab, et annetamise kaudu on võimalik õpetada annetamiskultuuri ning tal on hea meel, et noored peavad teiste laste rõõmu tähtsamaks kui klassikaaslase käest saadavat kingitust. Ta selgitas: „Oleme teinud niimoodi, et noored toovad paari peale 5 eurot. Kui mõnest ekskursioonist või käimisest raha üle jääb, siis läheb see ka annetuseks. Tänavu aastal oli neil võimalus valida ka oma klassikaaslane, kes on asendusperest, ja üks koolikaaslane, kellele kingitus teha, muidu nad valivad selle jutu järgi, kui hästi lapse soov on põhjendatud.“  Nii said Rakvere noorte toel täidetud nelja lapse jõulusoovid, teiste seas näiteks kinkekaart hobuvarustuse soetamiseks, juhtmevabad kõrvaklapid lauluringis käivale ja muusikat armastavale poisile ning lõhn sportlikule noormehele.

Heal annetajal oli võimalus anda oma panus Jõulusoovide puu projekti kaudu laste unistuste täitmiseks. Tehtud annetuste eest soetati jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused. Kõikide laste kingid komplekteeriti individuaalselt.

Jõulusoovide puu projektis koguti toetusi laste heaks, kes elavad: Valga Perekodu, Koeru Perekodu, Taheva Sanatoorium, Haiba lastekodu, Tartu Perekodu Käopesa, Elva Laste- ja Perekeskus, Vinni Perekodu, Narva Sotsiaaltöökeskus, Maria ja lapsed, Sillamäe Laste Hoolekande Asutus Lootus, Tallinna Laste Turvakeskus, Tallinna Lastekodu, Kiikla lastekodu, Südamepaik, Viljandi Perekodu, Siimusti lastekeskus Metsatareke, Tilsi Perekodu, Kehra Perekodu, Vahtramägi Mäe-kodu, Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskus, Haapsalu Hoolekandekeskus, Tartu Laste Turvakodu.

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud nende laste heaks, kes ei saa kasvada oma päritolu peres. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turva- ja asenduskodudes peatuvate laste toetuseks ning annab välja stipendiume.


Lisainfo:

Triin Lumi
tegevjuht
MTÜ SEB Heategevusfond

mobiil: +372 51 67 369
e-post:
www.heategevusfond.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.