Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 21. detsember 2020 11:00

Koostöös eestimaalastega aitab SEB HTF täita 96-s asendus- ja turvakodu peres elava lapse südamesoovid

Kaheteistkümnendat aastat kogub MTÜ SEB Heategevusfond kokku laste, kelle koduks on asendus- või turvakodu, jõulukingi soovid. Jõulueelsel nädalal tehakse üleskutse leida Jõulupuu projektiga head inimesed, kes annavad oma panuse, et täita 96-s asenduskodu peres elava lapse südamesoovid.

„Jõuluõhtul kingituste saamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk. On oluline kuulata ja märgata, mida laps tegelikult soovib – iga soovi taga on omaette lugu. Lapsed, kes ei saa elada oma päritolu peres, on oma kirjades lahti mõtestanud, miks just see kink talle on oluline. Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad suures peres kasvades aeg-ajalt omaette olla või aktiivsusmonitor, mis motiveerib kiirendama sammu teel koolist trenni või tõukeratas, millel koos sõpradega kodutänavas ringi sõita või raamat arheoloogiast – igal soovil on kindel mõte ja põhjendus,“ kirjeldas laste jõulusoove SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.

Heal annetajal on võimalus anda oma panus Jõulusoovide puu projekti kaudu laste unistuste täitmiseks. Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused. Kõikide laste kingid komplekteeritakse individuaalselt.

Jõulusoovide puu projektis osalevad asendus- ja perekodud ning laste turvakodud: Valga Perekodu, Koeru Perekodu, Taheva Sanatoorium, Haiba lastekodu, Tartu Perekodu Käopesa, Elva Laste- ja Perekeskus, Vinni Perekodu, Narva Sotsiaaltöökeskus, Maria ja lapsed, Sillamäe Laste Hoolekande Asutus Lootus, Tallinna Laste Turvakeskus, Tallinna Lastekodu, Kiikla lastekodu, Südamepaik, Viljandi Perekodu, Siimusti lastekeskus Metsatareke, Tilsi Perekodu, Kehra Perekodu, Vahtramägi Mäe-kodu, Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskus, Haapsalu Hoolekandekeskus, Tartu Laste Turvakodu.

Jõulusoovid leiab: www.heategevusfond.ee/joulupuu


Laste lood:

Jõgevamaal asenduskodus elav 13-aastane uudishimulik Mari-Leene unistab arheoloogiaraamatust, sest sel aastal hakkas õppima koolis ajalugu, nüüd huvitab teda arheoloogia ja väljakaevamised ning naaberperes elav 14-aastane Angelika käib ujumistrennis ja igatseb jõuluvanalt sukeldumise mängukomplekti.

Tallinnas noortekodus elav Andrus küsib oma kirjas jõuluvanale: „Ega koronaviirus sind tabanud pole, sest oleks kurb kui jõulud seetõttu ära jääksid. Meil siin Eestis küll väike viiruse laine ja valitsus tahab selle jõulutralli ära jätta aga loodan, et saad ikka maskiga läbi astuda ja kasvõi “Tere” öelda.“

Tartus turvakodus elab 12-aastane Marcus, kes käib jalgpalli trennis ja loodab leida jõuluvana kotist väravavahikindad ning samas elavad 14-aastane Maarja ja 12-aastane Karola, kes said turvakodus elades parimateks sõpradeks, nüüd igatsevad jõuluvanalt ühesuguseid kapuutsiga pusasid, sest siis näevad välja nagu õed.

Viljandimaal asenduskodus elab 14-aastane Andreas, kes on eriline erivajadusega poiss, kellele meeldivad igasugused liikuvad ja häält tegevad asjad - robot on tema lemmik ja seekordseks sooviks jõuluvanalt, sellele suudab pikemalt naeratusega näol keskenduda. 15-aastane Robin, kes on alati fännanud hunte, soovib jõuluvanalt raamatut Eesti rahvusloomast koos hundi pildiga termoskruusiga.

Sillamäel elab asenduskodu peres 1-aastane Maksim, kes soovib kingiks saada interaktiivset jänest, mis laulab ja õpetaks ka uusi sõnu. 16-aastane Diana, kes käib muusikakoolis, hakkas sel aastal tegelema trummimänguga ja soovib isiklikke trummipulki, millega saaks kodus harjutada.

Mari Leene kiri jõuluvanale
Andruse kiri jõuluvanale


Lisainfo:

Triin Lumi
tegevjuht
MTÜ SEB Heategevusfond

mobiil: +372 51 67 369
e-post:
 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.