Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 21. detsember 2020 09:00

Jaanuarist tõusevad veebis tehtavate kaardimaksete turvalisuse nõuded

Alates 1. jaanuarist 2021 muutub Euroopas veebis kaardiostu teostamisel kohustuslikuks maksja autentimine. See tähendab, et Eestis juba aastaid tavapärane autentimine veebis kaardimakse tegemisel saab üleeuroopaliseks standardiks, millega peavad arvestama nii ostjad kui ka müüjad.

Uue aasta alguses muutuvad veebis kaardimaksete teostamise turvalisuse nõuded senisest rangemaks. Nüüdsest peavad kõik Euroopas tegutsevad kaarte välja andvad ning kaardimakseid aktsepteerivad pangad toetama turvaliselt autenditud makseid. 2021. aasta alguses võib seega juhtuda, et veebipoes, kus varem sai makseid teostada vaid kaardi numbrit sisestades, tuleb nüüdseks läbida täiendav autentimine, milleks on vajalik töötava autentimisvahendi (Smart-ID, Mobiil-ID, ID-kaart, PIN-kalkulaator) kasutamine. SEB soovitab oma klientidel omada vähemalt kahte autentimisvahendit, mis saavad vajaduse korral teineteist asendada.

„Baltikumis on veebis tehtavate kaardimaksete täiendav autentimine juba igapäevane toiming. Nüüdsest aga lisanduvad turvalise autentimise komponendid ka korduvmaksetega teenuste kasutamisel ning SEB mobiilirakenduses. Täiendavate autentimismeetmete rakendamise  eesmärk on meie kõigi jaoks turvalisema ostukeskkonna loomine.

Mugava ja kiire makseprotsessi tagamiseks võivad pangad siiski rakendada ka mõningast risikipõhist lähenemist, mida toetab ka SEB Pank. Päris kõik tehingud tugevat autentimist ei nõua,“ kommenteeris uuendust Annika Kipso, SEB Baltikumi Kaardivaldkonna riskijuht.

„Kuna viimaste andmete kohaselt tegutseb Euroopas veel küll järjest vähenev hulk veebipoode, kes ei ole jõudnud turvalise autentimise lahendust nõutavalt rakendada, siis alates 2021 algusest võib esineda olukordi, kus pangal on kohustus nimetatud kaupmehe juures algatatud tehingute katkestamiseks. Kui veebikeskkonnas ostmisel peaks tekkima tõrkeid, julgustame lisainfo saamiseks alati panga poole pöörduma,“ lisas Annika Kipso.  

Euroopa makseteenuste direktiivi nõuded kehtivad Euroopa majanduspiirkonna teenusepakkujatele ning majanduspiirkonna siseste tehingute puhul. Väljaspool Euroopat tegutsevatele veebipoodidele nõuded ei laiene. Vaatamata sellele on paljud veebipoed vabatahtlikult turvalisemale maksekeskkonnale üle läinud.

Soovitame veebipoodidest ostmisel alati tähelepanelik olla. Veebileht, kuhu te oma pangakaardi andmed sisestate, peab olema turvaline. Veenduge, et tegemist oleks tegeliku veebipoe lehe, mitte selle koopiaga. Tutvuge enne ostu sooritamist ostu- ja tagastamistingimustega ning teiste tarbijate kommentaaridega antud kaupmehe kohta. Lisainfo turvalise maksete teostamise ja küberturvalisuse teemal.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.