Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 13. november 2020 10:00

SEB ja Eesti E-kaubanduse Liit panustavad koostöös Eesti e-kaubanduse digitaliseerimise arengusse

SEB ja Eesti E-kaubanduse Liit pikendasid oma koostööd, võttes endale strateegilise eesmärgi edendada ja panustada Eesti e-kaubanduse ja kaupmeeste digitaliseerimise arengusse 2021. aastal.

E-kaubandus on viimasel paaril aastal kordades kasvanud ja eriti viimase poole aastaga on saanud e-ostlemisest igapäevane vajadus. Koroonakriis tõstis selgelt e-kaubanduse haaret: SEB andmetel andis 22% Eesti ettevõtete kogukäibest peamiselt veebimüük, siis juulis 2020 oli see näitaja juba 32%. Samas on Eesti väike ja keskmise suurusega ettevõtetest vaid 27% neid ettevõtteid, kelle tooteid ja teenuseid saab interneti vahendusel osta.  Ettevõtete osakaal on viimasel paaril aastal püsinud stabiilsena. Lätis on online-müügi võimekusega 20% VKE-dest, kuid Leedu näitaja on viimasel paaril aastal kasvanud 10 protsendipunkti, ulatudes nüüd 32%-ni. Kui Eesti info ja side valdkonnas pakub netimüüki 50% ning kaubandussektoris 45%, siis haldus- ja tugiteenuste vallas on neid 12% ning põllumajanduses 10%. Ja seejuures on muutunud tarbijate harjumused- ligi 90% klienditeekonnast (ka sellest, kus ost tehakse füüsilises poes) algab aga internetis.

Koostöö hõlmab erinevate sündmuste, koolituste kui uuringute korraldamist. Samuti kaupmeestele suurema abi pakkumist tulevikus ning e-kaubanduse valdkonna arendamist tervikuna.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +371 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.