Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 3. november 2020 13:00

SEB muudab investeerimist soodsamaks

Alates 1. jaanuarist jõustuvad SEB hinnakirja muudatused, mille järgi muutuvad väärtpaberitehingud ja väärtpaberite hoidmine pangas soodsamaks. Muudatus puudutab tehingu- ja hoidmistasusid kõikide turgude lõikes ning sellega lihtsustatakse hinnastamist ja tehakse investeerimine kättesaadavamaks nii alustavale kui ka kogenud investorile.

SEB juhatuse liige Ainar Leppänen: „Enne koroonakriisi ja sellele järgnenud perioodil on eestimaalaste hoiused jätkanud kasvamist, selle üheks põhjuseks on olnud kulutuste vähenemine. Nii on aasta esimesel poolel keskmise elaniku kulutused vähenenud umbes 10% võrra ja ligi 65% inimeste säästud on aasta jooksul kas kasvanud või vähemalt jäänud samaks 1. Näeme, et eestimaalaste säästud, aga ka nende finantsharidus on kasvanud tasemele, kus raha soovitakse nii koguda kui ka investeerida. Sellepärast muutsime investeerimise hinnastamise pangas lihtsamaks ja igale investorile kättesaadavaks.“

SEB hinnangul on investeerimisel oluline, et investeerimisportfell oleks piisavalt hajutatud nii varaklasside kui ka geograafiliste piirkondade lõikes, mitte ei piirdutaks vaid ühe väikse regiooniga, nt Baltikumiga. 

“Hajutatus on eriti oluline, kui räägime pikaajalisest investeerimisest. Meie eesmärgiks on langetada väärtpaberite kauplemis- ja hoiustamistasusid laiemalt, mis muudab nii Baltikumi kui ka Euroopa ja USA väärtpaberitesse investeerimise tasud tervikpaketina väga konkurentsivõimeliseks ja atraktiivseks. Muudatuse tulemusel ei tohiks enam ühelgi investoril, kes hindab riskide hajutatust, kõrgete tasude tõttu investeeringud tegemata jääda. Lisaks on klientidel võimalik saada väga lihtsalt hajutatud ligipääs välisturgudele, tehes selleks paigutusi läbi SEB poolt hallatavate investeerimisfondide. Minimaalne paigutuste summa algab 30 eurost kuus,” täiendab teemat SEB Markets osakonna juht .

Panga hinnangul on 2020. aasta tulemustest märgata klientide kasvanud huvi investeerimise vastu. Sellele viitab nii investeerimiskontode avamise kasvanud number, üldise kauplemisaktiivsuse tõus kui ka nõustamissessioonide väga kõrge populaarsus. SEB andmetel on Eesti investori peamine eesmärk hoida oma sääste inflatsiooni mõjude eest ja tagada endale pensioniea saabumisel piisav sissetulek. Finantsinstrumentide hulgast tunnevad Eesti investorid peamiselt huvi aktsiate ja investeerimisfondide vastu. Panga hinnangul on õige aeg investeerimisega alustamiseks siis, kui investoril on loodud minimaalselt kolmekuuline rahaline puhver. Pank tuletab meelde, et investeerimine ei ole kiire viis rikastuda, vaid tegevus, mis nõuab etteplaneerimist, kannatlikust ja pikemat ajahorisonti.

Täpsema info SEB hinnakirja muudatustest leiab panga kodulehelt.

(1) TNS Emori abiga SEB tellimusel korraldatud omnibuss-uuring. Uuring toimus mai lõpus ja hõlmas 1100 Eesti elanikku.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.