Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 22. oktoober 2020 14:00

SEB 2020. aasta kolmanda kvartali majandustulemused

SEB Grupp avaldas täna 2020. aasta üheksa kuu majandustulemused, mille kohta leiab info siit: www.sebgroup.com/ir

SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik kommenteeris SEB Eesti üksuse üheksa kuu tulemust järgnevalt:


Eesti majandus on kriisi esimese faasiga hästi hakkama saanud

SEB laenuportfelli kasv oli kolmanda kvartali lõpus 5,4 protsenti ja hoiuste kasv 9,1 protsenti aastases arvestuses. Laenukasv on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ligi kaks korda aeglasem, samas kui hoiuste kasv on jäänud samale tasemele. Kiire reageerimine maksepuhkuste võimaldamisega koroonakriisi algfaasis võimaldas ettevõtetel ja majapidamistel saada vajalikku hingamisruumi ning tänu sellele on klientide laenuteenindamise võime säilinud heal tasemel. Kliendid võtsid maksepuhkusi vastutustundlikult ja tänaseks on enamik maksepuhkusi lõppenud. SEB jätkab ilma teenustasuta ja intressi muudatusteta maksepuhkuste väljastamist aasta lõpuni. Kokkuvõttes on Eesti majandus saanud koroonakriisi esimese faasiga hästi hakkama, mille tõestuseks on ka see, et kardetud majanduslangus jäi poole väiksemaks.

Ettevõtete laenuportfell kasv oli  3,7 protsenti, samas kui nende hoiused kasvasid 13,7 protsenti. Paljud ettevõtted on pannud üleüldise ebakindluse tõttu oma uued äriprojektid ootele ning pigem on tegeletud olemasoleva äri ümberkorraldamisega. Laenuprojektide finantseerimise osas käib pankade vahel tugev rebimine, ehk on näha, et raha on hetkel enam kui tugevaid projekte millesse seda suunata.

Eraisikute laenuportfell suurenes 5,3 protsenti, samas kui nende hoiused kasvasid 11,3 protsenti. Majapidamiste finantsseisund on püsinud tugev ja maksepuhkusi vajas vaid paar protsenti eraklientidest. Kolmanda kvartali lõpuks oli kodulaenu ja liisingu mahud taastunud kriisi eelsele tasemele, mis lubab eeldada, et aasta viimane kvartal võib tulla aktiivne. Seda eeldusel, et Eestil õnnestub edukalt seljatada koroonakriisi teine laine.


Üheksa kuu kasum 66,9 miljonit

SEB üheksa kuu tegevustulud ulatusid 130,2 miljoni euroni, mis on 1,6 miljonit enam, kui eelmise aasta samal perioodil. SEB üheksa kuu tegevuskulud olid 45,7 miljoni euroni, mis on miljon eurot enam, kui eelmisel aastal samal perioodil.

SEB Eesti üksused lõpetasid 2020. aasta üheksa kuud 66,9 miljoni euro suuruse kasumiga. Eelmisel aastal oli SEB üheksa kuu kasum 76,6 miljonit eurot. Kasumi vähenemise põhjuseks on see, et pank on sellel aastal suurendanud võimalike laenukahjumite eraldisi 8,4 miljoni euro ulatuses. 2019. aasta samal perioodil vähendas pank laenukahjumite eraldisi 2,8 mln euro ulatuses. 2020. aasta üheksa kuuga on SEB majandustulemustelt arvestatud 9,2 miljonit eurot tulumaksu.


Lisainfo:

Silver Vohu
kommunikatsioonijuht
SEB
telefon +372 665 5393
mobiil + 372 521 1170
e-post:

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.