Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 14. oktoober 2020 14:45

SEB rohefinantseeringud jõuavad Balti ettevõteteni

2008. aastal töötas SEB koos Maailmapangaga välja roheliste võlakirjade kriteeriumid, mille taga oli investorite suurenenud nõudlus roheliste investeerimisvõimaluste järele. SEB Grupp emiteeris oma esimese rohelise võlakirja 2017. aastal 500 miljoni euro väärtuses. Nüüd suunab SEB roheliste võlakirjade investeeringutest laekuva raha Balti riikidesse, eesmärgiga pakkuda Eesti, Läti ja Leedu ettevõtetele võimalust taotleda laenu oma rohelistele projektidele.

„Rohelist laenu saab taotleda projektidele, mis seisavad vastu kliimamuutustele ning mõjuvad soodsalt keskkonnale. Roheliste võlakirjade emiteerimist jätkab küll SEB Grupp, kuid rohelist laenu on nüüdsest võimalik taotleda ka Balti riikides,  näiteks taastuvenergia projektide rahastamiseks. Esialgu pakume rohelist laenu suurettevõtetele,“ selgitas Artjom Sokolov, SEB Eesti ettevõtete panganduse valdkonna juht. 

Rohelise laenu väljastamisel hinnatakse igat projekti eraldi, veendumaks et see vastab roheliste võlakirjade kriteeriumitele. See tähendab, et laenu taotlev projekt peaks olema madala CO2-heitega ning sellega parandatakse keskkonda vastavalt SEB roheliste võlakirjade raamistikule. 

SEB eesmärk on olla jätkuvalt rohelisemate investeeringute esirinnas ning toetada oma kliente jätkusuutlike ja keskkonnasõbralike projektide elluviimisel. Ainuüksi tänaseks tehtud roheliste investeeringute toel vähendati 2019. aastal süsinikuheitmeid 229 925 tonni võrra.

Ligikaudu pool SEB Grupi rohelise laenu portfellist moodustavad taastuvenergia projektid ja ülejäänuga rahastatakse keskkonnasäästlike hoonete, transpordi ning energiatõhususe projekte. Hetkel on Rootsi investeeringute osakaal portfellis 46 protsenti, sellele järgnevad Soome, Norra, Ühendkuningriik ja Saksamaa.

SEB hinnangul on pangandussektoril oluline vastutus jätkusuutlikuma ärikeskkonna kujundamisel, sest läbi oma finantseeringute, investeeringute ja klientide mõjutame otseselt seda, millisesse tulevikku me panustame ja millist ettevõtlust soosime. Läbi roheliste finantseeringute panustame väiksema süsinikuheitega ärimudelisse ning jätkusuutlikusesse, sest just täna tehtavad valikud on need, mis defineerivad meie homsed võimalused.

Rohkem infot kodulehel


Lisainfo:

Priit Seeman
Ettevõtete panganduse valdkond

SEB

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB

mobiil +371 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.