Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 13. oktoober 2020 12:00

Baltimaades vajasid COVID-19 abimeetmeid kõige rohkem Leedu põllumajandusettevõtted

Koroonaviiruse levikust tulenevaid riiklikke abimeetmeid kasutasid Balti võrdluses kõige rohkem Leedu põllumajandusettevõtted, samas kui Eestis ja Lätis oli aktiivsus tagasihoidlik, näitab SEB poolt Baltimaade väike- ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) seas läbi viidud uuring.

Leedu põllumajanduses kasutas abimeetmeid 22% vastanutest, Eestis 9% ning Lätis vaid 3% küsitletutest. Sama pingerida oli kõikide VKE-de arvestuses, kus Leedule (52%) järgnesid Eesti (20%) ja Läti (12%).

„Põllumajandus kasutas abimeetmeid vähem kui VKE-d keskmiselt, mis väljendab sektori suhteliselt head väljavaadet. Võib oodata, et põllumajandustoodete tarbimine püsib stabiilne, kuigi seda pärsib vähenenud nõudlus raskustes olevates turismi- ja vaba aja veetmise sektoris,“ ütles SEB põllumajandussektori juht Andrus Mägi.

Lisaks nimetas tänavu juulis toimunud uuringus 20% Leedu põllumajandusettevõtetest, et neil on kavas abimeetmeid kasutada edaspidi; Lätis oli vastav näitaja 11% ja Eestis 4%.

Eestis VKE-de võrdluses oli abimeetmeid kasutanuid kõige rohkem jae- ja hulgikaubanduses (21%), millele järgnesid muu teenindussektor (16%) ning töötlev tööstus (15%). Üsna võrdselt olid sektoritest esindatud majutus ja toitlustus, ehitus (mõlemad 8%), transport ja laondus (7%) ning põllumajanduse osa oli sektorite võrdluses vaid 3%.

Koroonakriisi mõjusid analüüsiv SEB uuring Baltic Business Outlook (BBO) toimus juulis 2020 ning kokku vastas 2566 ettevõtet, neist Eestis 1133, Leedus 1001 ning Lätis 432. Üle 90% küsitluses osalenud ettevõtetes oli kuni 50 töötajat ning rõhuv enamus neist olid kuni 10 töötajaga ettevõtted.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +371 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.