Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 29. september 2020 10:00

SEB: suvi tõi väikelaenamise kasvu

SEB andmetel pöördus alates kevade lõpust kasvule Eesti elanike väikelaenamine. Septembri alguse seisuga on SEB klientide huvi tarbimislaenude vastu  saavutanud koroonakriisi eelse taseme.

„Koroonaviirusest tingitud eriolukorra kehtestamise järgselt ilmnesid koheselt esimesed märgid tarbimislaenude turu jahenemise osas. See on ka mõistetav, sest nii pandeemia ise kui ka muutused majanduselus suurendasid eraisikute finantsilist ebakindlust mille tagajärjel eluks otseselt mittevajalikud ostud lükati edasi. Eriti ettevaatlikud olid kliendid märtsi teises pooles ning aprillis, mai lõpust aga märkame klientide kindlustunde järk-järgulist taastumist,“ kommenteeris väikelaenamist kevadisel perioodil SEB erakliendi segmendi müügijuht Evelin Koplimäe.

Väikelaenamise trendi on omalt poolt kaudselt toetanud eestimaalaste kasvanud aktiivsus kodusisutuse ja renoveerimise valdkonnas. Mööbli, sisustuse ja aiandusega tegeleva haru käibed kasvasid eriolukorra lõpus ligi 60%, kodukontori pidamisele viitava elektroonika valdkond 15%. Nii nagu ka eelmistel aastatel, võeti Eestis ka käesoleval aastal väikelaene enamasti kodu remondiks, elektroonika ja sisustuse uuendamiseks, samuti aga auto ostu ja remondiga seotud kulude katteks. SEB klientide keskmine taotletav väikelaenu summa ulatub hetkel 4000 euroni, krediitkaarti taotletakse keskmiselt summas 1200 eurot.

Inimeste kindlustunde kasvu kinnitab ka fakt, et septembri alguseks on 40% võrra vähenenud ka eraklientide maksepuhkuste arv. Hetkel moodustavad väikelaenude maksepuhkused veidi üle 20% kõikidest SEB eraklientide poolt vormistatud maksepuhkustest.  Pank tuletab meelde, et vajadusel võib maksepuhkust pikendada veel 29. septembrini (k.a)*.

„Kuna majanduse väljavaade on koroonaviirusest tingituna jätkuvalt ebakindel, siis soovitame jätkuvalt iga laenu võtmine hoolikalt läbi kaaluda. Kui on vähegi kahtlus, et hetke olukorrast tulenevalt võib tulevikus töötasu väheneda või tööandja on sunnitud töötajate arvu vähendama, soovitame laenu võtmise otsus olukorra selginemiseni edasi lükata,“ mainis Koplimäe.

*Eesti pankade vahel kokku lepitud ühtsest maksepuhkuste korrast lähtuvalt saab endiselt maksepuhkust taotleda nii ettevõtete laenude, eluasemelaenude, liisingu kui ka tarbimisfinantseerimise lepingute puhul. Maksepuhkuse pikkus on eluasemelaenude puhul kuni 12 kuud, liisingu ja tarbimislaenude puhul kuni 6 kuud. Ettevõtted või ettevõtete grupid, kel on ühes pangas krediidilimiit kokku alla 5 miljoni euro, saavad laenudele põhiosa maksepuhkust kuni 6 kuuks. Maksepuhkuste kord kehtib laenulepingutele, mis on sõlmitud enne 12. märtsi, ja selle alusel saab maksepuhkust taotleda selle aasta 29. septembrini (k.a). Nende reeglite alusel saavad maksepuhkust taotleda kliendid, kellel polnud enne maksepuhkuste korra kohaldamist probleeme laenu tasumisega.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.