TURGUDE ÜLEVAATED - 18. september 2020 12:20
Ülevaade fondidest: SEB Russia Fund, SEB Eastern Europe EX-RUSSIA FUND ja SEB Eastern Europe SMALL and MID CAP FUND.
Turuülevaade
Arenevad turud jäid jätkuvalt maha S&P indeksist, mis tõusis augustis 7%. Võrdluseks võib öelda, et arenevate turgude koondindeks tõusis vaid 2,1%. USD nõrgenes juba viiendat kuud järjest. Nafta on tõusnud kõrgemale – Brent on jõudnud 45 USA dollarini barreli kohta. Metallid tõusid samuti. Kullal oli esimest korda pärast märtsi stabiilne kuu. Selles kontekstis oli Venemaa nõrk – häid tulemusi näitasid vaid tehnoloogiaettevõtted. Pärast nafta hinna stabiliseerumist OPECi meetmete tõttu on turg viimastel kuudel kaubelnud horisontaalselt. Kuna nafta hind tõusis sel suvel, jäi Venemaa naftaettevõtete olukord rubla nõrgenemisest hoolimata neutraalseks. Venemaal on jätkuvalt väga tugev ärisektor kindlate rahavoogudega, kuid kohalikud poliitilised pinged (olukord Valgevenes ja opositsiooniliidri Navalnõi väidetav mürgitamine) võivad viia Venemaa aktsiate riskipreemiate suurenemiseni.
Fondi ülevaade
SEB Russia fond tõusis ligi 1% ja edestas indeksit 1,6% võrra – suuresti tänu fondi tehnoloogiaettevõtete tugevusele. Suurimad panustajad olid Yandex, Mail.ru ja Sistema. Aasta algusega võrreldes on fond indeksist 2,3% võrra ees, kuid eurodes 15% võrra maas. Energia hinnad on jätkuvalt tunduvalt madalamad kui aasta alguses. Kahju tõid metalli- ja kaevandamisettevõtted ning ettevõtted Polyus, NLMK ja POG (kõik alakaalus). POG on olnud peamine panustaja, kuid vähendasime hiljuti oma osalust, kui ettevõte sattus aktsionäride konflikti. Yandex sisenes Venemaa MSCI 10-40 indeksisse neljandana (järgnedes ülemaailmse tehnoloogiasektori kõrge tootluse trendile), kuigi Yandex teenis oluliselt vähem kui indeksis kõrgel kohal asuv Sberbank. Suurendasime fondi alakaalu Sberbankis geopoliitiliste riskide tõttu. Tugeval positsioonil Polymetal ja Yandex aitasid meil kasumit teenida. Viimase hinna ja kasumi suhe on hetkel 100. Samuti teenisid Sistema ja MAIL.RU meile suure kasumi. Fond on tehnoloogiaettevõtete suhtes ülekaalus ning vähendas alakaalu materjalisektoris teraseettevõtete ja Norilsk Nickeli näol.
Edasine strateegia
Keskendume jätkuvalt aktsiate valimisele ja suhtelise väärtuse leidmisele, peamiselt sektorite seest. Sektorite ja riikide jaotamine on meie protsessis teisejärguline ning on eelkõige aktsiate valimise tulemus.
Turuülevaade
Meie turud jäid sellel kuul maailmaturgudest maha.
Türgi langus liirides oli -4,3% ja eurodes -11,1%, kuna vaidlus Kreekaga Vahemere gaasiuuringute üle teravnes ja EL ähvardas sanktsioonidega.
Poola suure kapitalisatsiooniga ettevõtete indeks oli kohalikus valuutas +1,8%. Keskmise ja suure kapitalisatsiooniga ettevõtete indeksid tõusid vastavalt +4,0% ja +2,0%.
Tšehhi kasvas kohalikus vääringus arvestatuna +2,4% ja Ungari +0,5%. Vaatamata sellele, et Rumeeniat tabas teine viiruselaine, mis oli hullem kui esimene, oli Rumeenia sel kuul meie peamiste turgude seas parim, kasvades +7,4%.
Piirkondlikud valuutad näitasid euro suhtes erinevaid tulemusi: zlott tõusis +0,4%, Tšehhi kroon oli neutraalne, forint nõrgenes -3,3% ja liir -6,8%.
Sektorite tulemused olid erinevad. Halvimat tulemust näitas tööstussektor (–8,5%) ja parimat materjalisektor (+8,9%).
Fondi ülevaade
Fondi absoluutne tootlus oli neutraalne ja jäi indeksist maha 1,3% võrra. Meie aktsiate valimine finants- ja tööstussektoris aitas suhtelisele tulemusele kaasa. Kommunikatsiooniteenuste-, materjali- ja tervishoiusektor langesid.
Fondi suhtelise tootluse suurimad panustajad olid Addiko Bank, OTP ja BIM. Suurimat kahju tõid CD Projekt, Banca Transilvania (mõlemad alakaalus) ja Garanti Bankasi.
Meie selle kuu muudatused: Poolas vähendasime oma osalust ettevõtetes Orange Polska ja LPP. Ungaris vähendasime oma osalust ettevõtetes OTP Bank. Türgis kasutasime liiri ja aktsiahindade nõrkust, et taastada oma positsioon Tekfenis. Ostsime ettevõtete BIM, Ulker, Mavi, Koc Holding ja Turk Telekom osakuid ja müüsime neid ettevõtetes Anadolu Efes ja Tupras.
Edasine strateegia
Keskendume jätkuvalt aktsiate valimisele ja suhtelise väärtuse leidmisele, peamiselt sektorite seest. Sektorite ja riikide jaotamine on meie protsessis teisejärguline ning on eelkõige aktsiate valimise tulemus.
Turuülevaade
Meie turud jäid maailmaturgudest maha. Venemaa aktsiad tõusid veidi. Venemaa II kvartali SKP oli oodatust parem, langedes -8,5% (tänu tugevale tööstustoodangule). Venemaa teatas oma COVID-19 vaktsiini III faasi katsetest, kuid kohalik poliitiline pinge suurendab tõenäoliselt riski Venemaa aktsiatele. Türgi langus liirides oli -4,3% ja eurodes -11,1%, kuna vaidlus Kreekaga Vahemere gaasiuuringute üle teravnes ja EL ähvardas sanktsioonidega. Poola suure kapitalisatsiooniga ettevõtete indeks oli kohalikus valuutas +1,8%. Keskmise ja suure kapitalisatsiooniga ettevõtete indeksid tõusid vastavalt +4,0% ja +2,0%. Tšehhi tõusis kohalikus vääringus arvestatuna +2,4% ja Ungari +0,5%. Rumeenia, kes näitas meie peamiste turgude seast paremaid tulemusi, tõusis vaatamata tõsisele teisele viiruselainele +7,4%. Piirkondlikud valuutad näitasid euro suhtes erinevaid tulemusi: zlott tõusis +0,4%, Tšehhi kroon oli neutraalne, forint kukkus -3,3%, rubla -0,8% ja liir -6,8%. Sektorite tulemused olid erinevad. Halvimat tulemust näitas tööstussektor (-12,7%). Parimat tulemust näitas kommunikatsiooniteenuste sektor (+5,3%).
Fondi ülevaade
Fondi absoluutne tootlus oli veidi negatiivne. Suhteliselt oli fond suure kapitalisatsiooniga ettevõtete indeksist +0,4% võrra ees, kuid jäi kohalikust väikese kapitalisatsiooniga ettevõtete indeksist maha. Suurimad panustajad absoluutarvudes olid Venemaa valdusettevõte Sistema, veebiteenuste pakkuja Mail.ru ja Balkani pank Addiko. Suurimat kahju tõid absoluutarvudes Venemaa makseteenuste pakkuja QIWI, Türgi kulla tootja Kozal ja sularaha. Venemaal teenisime kasumit ettevõtetes Petropavlovsk, Sistema ja QIWI ning ostsime osakuid ettevõtetes Polymetal ja Alrosa. Kasahstanis kasutasime hinna tugevust, et vähendada oma osalust Halyki pangas. Türgis kasutasime liiri ja aktsiahindade nõrkust, et taastada oma positsioon Tekfenis. Lisaks ostsime aktsiaid autotootmise ettevõttes Tofas ja suurendasime oma positsiooni Koza Goldis. Rumeenias vähendasime oma positsiooni naftatootjas Petrom.
Edasine strateegia
Jätkame alt üles suunatud aktsiate valimist ja usume, et leiame Ida-Euroopa väikese ja keskmise kapitalisatsiooniga ettevõtetes atraktiivsed võimalused. Sektorite ja riikide jaotamine on meie protsessis teisejärguline ning on eelkõige aktsiate valimise tulemus.
30.12.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar november 2020 |
07.12.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar oktoober 2020 |
22.10.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar september 2020 |
18.08.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar juuli 2020 |
25.07.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar juuni 2020 |
29.06.2020 | Tehingud fondidega juulis |
25.06.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar mai 2020 |
14.05.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar aprill 2020 |
16.04.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar märts 2020 |
13.03.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar veebruar 2020 |
Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.
Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.
Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.