Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 7. september 2020 12:00

SEB Elukindlustus: viimase poole aasta kindlustusstatistika peegeldab muutusi õnnetuste loogikas

2020. aasta õnnetuste statistika näitab, et perioodil märtsist septembrini on toimunud muutused inimestega juhtuvates õnnetustes. Kodus ja aias juhtuvate õnnetuste osakaal on kasvanud üle 7%, spordiga seotud õnnetused on aga 5% võrra vähenenud. 8% võrra on vähenenud töö juures toimuvad õnnetused ning lastega seotud õnnetused jäid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes täpselt samale tasemele.

„Oma viimase poole aasta statistikast näeme, et õnnetusjuhtumite üldine arv on jäänud enam-vähem samaks, kuid muutunud on erinevate õnnetuste osakaalud, mis on iseenesest loogiline, sest inimeste elu on oluliselt muutunud tänu Covid-19 tingitud eriolukorrale. Kui proovida anda olukorrale väga üldist kommentaari, siis hetkel näeme, et olenemata elukorraldusest tabavad õnnetused teatud protsenti ühiskonnast niikuinii. Seda kaudselt tõestab ka fakt, et lastega juhtunud õnnetused jäid samale tasemele, sest laste liikumis- ja tegutsemisvajadus vajab rahuldamist igal juhul, nii koolis, lasteaias kui ka kodus,“ kommenteeris õnnetuste statistikat SEB elukindlustustoodete juht Raili Reial.

Koroonakriisi loomuliku tagajärjena kasvas töökaotusega seotud kindlustusjuhtumite arv – hüvitist taotleti selle aasta jooksul kolm korda rohkem kui eelmisel kevadsuvisel perioodil. Praeguseks hetkeks on uute töökaotuse tõttu registreeritud kindlustusjuhtumite trend raugemas.

„Kui rääkida Eesti kindlustuse kogemusest viimase poole aasta jooksul, siis meie jaoks kulges koroonakriis võrdlemisi rahulikult. Kui me vaatame teiste riikide kogemusi, siis sealne kriisi mõju oli kohati laastav nii inimeste vaimsele ja füüsilisele tervisele kui ka majanduslikule heaolule, mis peegeldus kohe ka Euroopa ja maailma elukindlustuse statistikas. Pandeemia ajal nägime selgelt, et ootamatused on ka meie turvalise ja suhteliselt kindla maailma osa ning usun, et see kogemus paneb inimesi edaspidi rohkem mõtlema täiendavatele kaitsetele ja oma lähedaste tervisele,“ võttis teema kokku Raili Reial.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.