Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 31. august 2020 15:50

Eesti esimese bioplastikust toodetud ISIC pangakaardi saab nüüd tasuta kätte

Praegu saab iga Eesti õpilane, üliõpilane või õpetaja tellida ja kuni 3. oktoobrini tasuta aktiveerida Eesti esimest bioplastikust toodetud kaarti, mis ühtlasi teenib keskkonda ja aitab tõestada õpilase/õpetaja staatust üle terve Euroopa. Kaarti on võimalik taotleda endale või oma lapsele ka videokõne kaudu.

Alates käesoleva aasta aprillist vähendas SEB plastikust toodetud pangakaartide pakkumist Eestis ja tõi klassikalise kaardi asemele 82% ulatuses maisist toodetud ISICu ja ITICu pangakaardid. Tänu loodussõbralikumale pangakaardile vähendab pank ainuüksi sel aastal plastiku kasutust 230 kilogrammi võrra.

„Suurema osa uutest ISIC-kaartidest taotlevad meie käest värsked koolilapsed, kes koos esimese koolikogemusega õpivad kasutama ka oma taskuraha ja harjutama eelarvestamist. Sellest aastast alates aga saavad vanemad edastada lastele veel ühte tänapäeval olulist hariduslikku sõnumit: nimelt saame välja tuua, et noorte kasutuses olev kaart hoiab keskkonda ja selle tootmine on võrreldes tavalise plastikuga nõudnud mitu korda vähem CO2. Uuendus aitab kaasa kasvuhoonegaaside emissioonide vähendamisele ja seega annab oma panuse kliima soojenemisega võitlemisel,“ kommenteerib keskkonnasäästlikku pangakaardiga seonduvat SEB noore kliendi segmendi müügijuht Merit Kalm.

Uus keskkonnasäästlikum pangakaart on toodetud kaasaegse tehnoloogia abil: kaardi kiip ja antenn on pressitud maisimassi sisse ja seejärel on kaart mõlemalt poolt kaetud õhukese plastikukihiga. Maisikaardi kaal on tavalise plastikkaardiga sarnaselt umbes 5 grammi. 82% ulatuses maisist toodetud pangakaart on väliselt identne täna ringluses olevate kaartidega. Senise kasutuskogemuse kohaselt maailmas ei ohusta seda ei liigne niiskus ega ka kõrgemad/madalamad temperatuurid.

Kaardi idee realiseerimisele andsid tõuke SEB noored kolleegid praktikaprogrammi Youth LAB raames. Keskkonnasõbraliku kaardi tootmiseks kasutatakse söödamaisi, mida kasvatatakse USAs Nebraska osariigis.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.