Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 10. august 2020 10:00

SEB pangast saab alates 10. augustist taotleda õppelaenu

SEB internetipangas ja kontorites saab alates tänasest taotleda õppelaenu. 2020/2021. õppeaasta õppelaenu maksimaalmäär on 2500 eurot, intressimäär on 5% laenujäägilt aastas ja lepingu sõlmimine tasuta. Lühema kui üheksakuulise õppekava alusel keskhariduse baasil kutseõppes õppijad saavad laenu poole maksimaalmäära, 1250 euro ulatuses.

„Eesti inimeste kasvav heaolu, samuti riiklike toetuste ja stipendiumite süsteem on viimastel aastatel teinud kõrgharidust materiaalselt kättesaadavamaks. Samas on teatud sihtgrupile, näiteks tasulist kõrgharidust omandavatele ja välismaal õppivatele õppuritele, samuti ka madalama sissetulekuga peredest pärit üliõpilastele, õppelaen kõrghariduse omandamiseks väga vajalik, aidates tasuda õppemaksu või muid õpingutega seotud kulutusi. Õppelaen suurendab võimalusi kõrghariduse omandamiseks ja õpingutele keskendumiseks ning annab seeläbi panuse ettevõtlikke noorte arengusse,“ kommenteeris SEB erasegmendi juht Triin Raudsepp

Õppelaenu saab taotleda Eesti kõrgkooli astunud või juba õppiv Eesti kodanik, samuti aga pikaajalise või alalise elamisõigusega isik kelle õpingute kestus on vähemalt kuus kuud. Õppelaenu saamiseks on vaja kas kahe Eesti kodaniku, pikaajalise või alalise elamisloaga isiku käendused või hüpoteek Eestis asuvale eluasemekinnisvarale, mis kuulub õppijale, tema abikaasale või lähisugulasele. Kinnisvara sobivuse kohta õppelaenu tagatiseks saab täpsemat infot igast SEB kontorist.

SEB kannab esmakursuslastele laenusumma kontole alates 1. oktoobrist, vanema kursuse õppuritele 15. septembrist eeldusel, et õppelaenu saamiseks nõutavad tingimused on täidetud. Kui varem õppelaenulepingu sõlminud laenusaaja ei soovi, et pank selleaastase laenusumma tema kontole kannaks või soovib laenu võtta osade kaupa, palub SEB sellest märku anda hiljemalt 11. septembriks. Vastava avalduse saab esitada internetipanga kaudu, posti teel või tuua ükskõik millisesse SEB kontorisse.

Õppelaenu kohta on võimalik täpsemalt lugeda ning lisainfot küsida SEB kodulehelt.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.