Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 7. august 2020 19:00

SEB noorte uuring: umbes pooled noortest spetsialistidest töötavad ülikoolis omandatud erialal

SEB värskest noorte uuringust selgus, et veidi üle poole ülikooli lõpetanud noortest töötavad omandatud erialal. Erialane praktikavõimalus avaneb kahele noorele kolmest.

„Võrdlemisi madalat erialasel tööl jätkamise protsenti võib põhjendada mitme asjaoluga: üheks põhjuseks võib olla näiteks soov tegeleda ettevõtlusega, millest unistab umbes kolmandik Eesti noortest. Teisalt võib olla raske leida erialast tööd või praktikat ja seega teha oma tulevase erialaga reaalset tutvust, millele viitavad ka meie uuringu tulemused. Samuti üle kolmandikku täna töötavatest noortest teenivad endale lisa teenindussektoris ja/või ajutisel töökohal ning ka see suurendab nende noorte inimeste osakaalu, kes ei tööta ülikoolis omandatud erialal,“ kommenteeris SEB erasegmendi juht Triin Raudsepp.

Loodetavasti lühiajaline mõju on noorte tööhõivele avaldanud ka koroonakriis, mille tagajärjel on töökohast ilma jäänud 7 protsenti noortest. Suuremal osal noortest – kokku 19 protsendil, on koroonakriisi tulemusel vähenenud sissetulek. Rohkem kui kolmandik noortest vastajatest on kinnitanud, et ka nende igapäevaelu on koroonakriisi tagajärjel muutunud olulisel määral.

Samas, eelmiste aastatega võrreldes on töötavate noorte sissetulekute tase jäänud üldiselt samale tasemele. Kõige levinumaks palgavahemikuks töötavate noorte seas on 800 kuni 1200 eurot, samas kumab andmetest läbi tõsiasi, et need noored, kes õppimise kõrvalt töötavad, teenivad oma ainult töötavatest eakaaslastest oluliselt vähem. Rohkem kui 1200 eurot teenivatest noortest 34% ainult töötavad, 16% aga õpivad ja töötavad paralleelselt.

„Üldiselt on rõõm tõdeda, et ajutistele väljakutsetele vaatamata on Eesti noorte inimeste finantstervis endiselt üsna heal tasemel. Eelmistel aastatel toimunud sissetulekute kasv on käesoleval aastal küll pidurdunud, kuid üleüldine pilt ei ole drastiliselt muutunud ning positiivse arenguna näeme uuringu tulemustest, et aina suurem osa noortest inimestest suunab oma tähelepanu ettevõtluse poole ja/või teenib endale lisa ettevõtlusest või hobitegevusest,“ lisas Triin Raudsepp.

SEB noorte uuring oli korraldatud mais 2020, selle vastajate arv küünis 458 inimeseni. 2020. aasta uuring on peamiselt keskendunud muutustele noorte tööhõives ja karjääris.

 

Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post julia.piilmann@seb.ee
www.seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.