Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 29. juuli 2020 12:00

Eestimaalaste pangakaartide kasutus suurenes kriisiga veelgi

Eesti elanikud eelistavad teadupärast maksta poes kaardiga ning aasta võrdluses on kaarditehingute maht kasvanud sularahatehingutega võrreldes pea 5 protsenti.  Täna eelistatakse maksmisel kasutada kaugelt enam pangakaarti, seda 68 protsendil juhtudest. Sularaha väljavõtmine on vähenenud seejuures kõigis vanusegruppides.

„Toidupoodides tehtud kaardimaksete maht on aastaga jäänud muutumatuks  – olulist kukkumist polnud ka kriisi ajal. Tänaseks on ka näiteks rõivapoodides tehtud kaarditehingud võrreldes eriolukorra eelse ajaga taastunud pea täielikult. Kuid, kaardimakseid ja sularaha kasutamist liites, tuleb siiski tõdeda, et SEB andmetel on aasta võrdluses tarbimine vähenenud 4 protsenti, “ kommenteeris kaardimaksete statistikat SEB Balti kliendianalüüsi ja andmeteaduse juht Lennart Kitt.

Kulutused transpordile on endiselt väiksemad, mille põhjuseks on tõenäoliselt jätkuv töö kodukontoritest, mis tähendab vähem autosõite. Kindlasti on transpordikulude kukkumises teatav roll ka kütuse hinnalangusel. Seevastu eestlaste kulutused kodu – ja aiakaupade sektoris tõusnud vähemalt viiendiku võrra.
„Koos kaardimaksete osakaalu kasvuga vähenes märgatavalt ka sularaha kasutus. Juuni võrdluses on sularaha tehingute maht vähenenud umbes viiendiku võrra eelmisel aasta sama perioodiga võrreldes. Samas, ka selles maksekanalis on viimasel ajal toimunud teatud taastumine, peale seda, kui eriolukorra ajal saavutas Eestlaste sularahakasutus ajaloolist miinimumi. Tol hetkel vähenes Eesti elanike üleüldine sularaha kasutus kuni 25% võrra,  aprilli pensionipäevadel välja võetud sularaha maht aga vähenes lausa 30%,“ lisas Kitt.

SEB andmetest on samuti näha, et turismisektor taastub vaevaliselt, kuid kultuuri- ja meelelahutussektor toibuvad kiiremini. Kultuuri- ja meelelahutussektori tarbimine on hetkel veel 40% madalamal ootuspärasest juuni tasemest, millest järeldub, et taastumisruumi on veel kõvasti.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.