Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 8. juuli 2020 12:00

SEB pakub lihtsustatud korras laenupuhkust kuni septembri lõpuni

Aprillis leppisid Pangaliidu liikmespangad kokku nii eraisikutele kui ka ettevõtetele maksepuhkuse andmise ühistes reeglites. Kokkulepe eesmärgiks oli toetada Eesti majanduse ja majapidamiste võimalikult sujuvat taastumist eriolukorrast ning ühtlustada maksepuhkuse saamise protsessi. Eesmärgiga pakkuda klientidele kindlustunnet ka edaspidi, otsustati algselt 30. juunini kehtima pidanud maksepuhkuse andmise reeglite kehtivust pikendati septembri lõpuni.

„Soovime pangana toetada meie era- ja ärikliente nii finantsiliselt headel kui keerulistel aegadel. Eriolukorra algusest alates oleme koroonaviirusest põhjustatud asjaoludel vormistatud maksepuhkused ligikaudu 4% eraisikutele ning 16% äriklientidele meie laenu- ja liisingu portfellist. Mitmed vormistatud maksepuhkused on tänaseks aga juba lõppenud ning kliendid ei ole pidanud vajalikuks neid pikendada. Hetkel on kehtiv maksepuhkus ligikaudu 3% eraisikutel ning 12% äriklientidel meie laenuportfellist. Samuti on langustrendis uute maksepuhkuste taotlejate arv. Maksepuhkuse vormistanud klientide suhteliselt madal osakaal kogu portfellist ning vähenenud uute maksepuhkuste taotluste arv on tõestuseks sellele, et meie klientide finantstervis on jätkuvalt hea ja stabiilne,“ kommenteeris SEB panga juht Allan Parik.

SEB kodulaenu klientidele, kes on lühiajaliselt makseraskustesse sattunud, pakub pank võimalust oma laenu põhiosa makseid  kuni ühe aasta võrra edasi lükata. Liisingu ja väikelaenu puhul kehtib kuni pooleaastane maksepuhkuse periood.  Ettevõtted või ettevõtete grupid, kellel on SEB-s krediidilimiit kokku alla 5 miljoni euro, saavad laenudele põhiosa maksepuhkust kuni kuueks kuuks.  Maksepuhkuste kord kehtib laenulepingutele, mis on sõlmitud enne 2020. aasta 12. märtsi ja selle alusel saab maksepuhkust taotleda 29. septembrini 2020 (k.a). Uued lihtsustatud tingimused laienevad ka klientidele, kes on alates selle aasta 12. märtsist juba maksepuhkust küsinud. Lihtsustatud korras maksepuhkuse taotleja laenulepingul muudetakse vaid maksegraafikut, muid lepingutingimusi aga mitte.

”Soovitame jätkuvalt pöörduda panka kohe, kui on näha, et maksetega võiksid probleemid tekkida, näiteks kui töötasu on oluliselt vähenenud, töökoht on kadumas või kadunud ja vajatakse lisaaega uue töökoha leidmiseks,” lisas Allan Parik.

Maksepuhkust on võimalik taotleda, esitades selleks vastavasisuline taotlus internetipangas. Erakliendi maksepuhkuse taotlemise ja allkirjastamise protsess on SEB-s täielikult digitaliseeritud ning kliendil ei ole vajadust sel põhjusel pangakontorit külastada. Täpsema info erakliendi maksepuhkuse taotlemise kohta leiate panga kodulehelt.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +371 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.