Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 6. juuli 2020 11:00

SEB juturobot toimetab nüüd ka Facebookis

Statistika kohaselt otsib järjest enam kliente pangateenuste kohta sotsiaalmeediast, mistõttu on näiteks Facebook saanud paljudele klientidele koguni esmaseks infokanaliks. Seetõttu laiendaski SEB oma juturoboti tegevust Facebooki ning tulevikus vastab SEB Eesti Facebooki kontol küsimustele SEB virtuaalne nõustaja. Juturobot aitab vastata lihtsamatele päringutele või pakkuda edasisi juhiseid ning vajadusel suunata päringu edasi õigele pangatöötajale.

2019. aasta sügisel SEB kodulehel tööd alustanud juturobot on vähem kui aastaga oma töövõimekust igati tõestanud. Virtuaalne nõustaja õpib masinõppe toel pidevalt uute pangatoodete ja –teenuste kohta ning kasutab enda oskuste täiendamiseks talle esitatud küsimusi, vestluse sisu ning tagasisidet.

Juturobot on kiire ja efektiivne abiline - kodulehel on ta viivituseta vastanud ööpäevas keskmiselt rohkem kui 120-le vestlusele. Juturobot oskab tänaseks vastata küsimustele seoses pangakaartide, internetipanga, reisikindlustuse ning mitmete muude pangatoote või -teenusega. Kui küsija ei saa siiski täielikku vastust või pole vastusega rahul, siis saab vestlusaknas jätkata suhtlust pangatöötajaga. Viimast tuleb ette siiski vähe ning koguni 97 protsendil juhtudest saab juturobot iseseisvalt hakkama.

„Inimesed on harjunud kasutama Facebooki ajaveetmiseks, kuid üha enam kasutatakse seda ka igapäevase vajaliku info otsimiseks ettevõtete ning nende toodete ja teenuste kohta. Kliendid suhtlevad sotsiaalmeedias meiega eelkõige töövälisel ajal – pärast töötunde ja nädalavahetustel ning seetõttu on virtuaalne nõustaja abiks kiirete vastusete andmisel. Juturobot aitabki siinkohal täita klientide ootusi vastates viivituseta nende päringutele ning suunates neid õigete tegevuste ja kontaktideni, sest tegelikult vaid murdosa juturobotile tehtud päringuist vajab vastust päris inimeselt. Meie juturoboti suur pluss seisneb selles, et klientidega suheldes ta ühtaegu õpib iga päev ning suudab seeläbi vastata järjest keerulisematele küsimustele. Virtuaalset nõustajat õpetavad SEB-s spetsiaalsed juturoboti „treenerid“, kes aitavad juturobotil analüüsida esitatud küsimusi ja samuti klientide vastureaktsiooni,“ rääkis SEB juhatuse liige Ainar Leppänen.

Juturoboti eelis on lisaks juba mainitud automaatsetele viivituseta vastustele ka see, et ta suudab vastata paljudele vestlustele üheaegselt - nii ei teki küsimusele vastamisel järjekorda. Vestlusaknas oma isiklikke andmeid (kasutajatunnuseid, paroole) sisestada ei ole vaja ning vastuse saamiseks piisab küsimuse esitamisest võimalikult lühidalt ja konkreetselt, kasvõi ainult märksõnaga (nt pangakaart).


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +371 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.