Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 15. juuni 2020 10:00

Koroonaviiruse epideemia pani inimesi otsima täiendavaid kindlustuskaitseid

Märtsis suurenenud elukindlustuslepingute arv, kuni 50% tõusnud elukindlustussummad ja spetsiifilisemad kindlustuskatete valikud näitavad, et inimestes valitseb ebakindlus. Soovitakse leida täiendavat lahendust, mis annaks majandusliku turvatunde, kui tervis peaks halvenema ning ohtu satuvad pere sissetulekud.

SEB kindlustusstatistika kohaselt on näha, et perioodil, mil koroonaviirus jõudis Euroopasse ja ka Eestisse, tõusis ka elukindlustuslepingute müük 45%. „Inimloomusele omaselt hakkame me aktiivsemalt mõtlema oma kindlustundele hetkel, mil riskid on käega katsutavad. Kuni viimase hetkeni loodetakse, et minuga ei juhtu midagi,“ kommenteerib seoseid terviseriskide ja kindlustuse vahel SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaali juht Triin Messimas.

„Portfelli analüüsist näeme, et summad, mille ulatuses inimesed oma elu kindlustavad, on teinud kevadel 50% hüppe üles. See võib olla tingitud meie kindlustusvõtjate paremast elujärjest ja suurenenud sissetulekutest, aga ka suurematest kohustustest, mida tuleks finantseerida ka siis, kui pere on sattunud terviseprobleemide tõttu majanduslikesse raskustesse,“ lisas Messimas.

Statistikast ilmneb, et inimesed valivad kindlustuskaitseid hoolikamalt– lähtuvalt riskidest ning oma vajadustest. Samuti on turul oluliselt tõusnud naiste aktiivsus ning kui varasematel aastatel kindlustasid rohkem ennast mehed, siis tänaseks jagunevad uued kindlustuslepingud meeste ja naiste vahel üsna võrdselt. Viimane räägib eelkõige sellest, et naised on aktiivsemalt võtnud rolli pere tugeva finantsseisu tagamisel.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.