Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 20. mai 2020 10:00

Enefit Green ja SEB sõlmisid 25 miljoni euro suuruse käibekapitalilaenu lepingu

Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green ja SEB sõlmisid 25 miljoni euro suuruse käibekapitalilaenu lepingu. Uus tagatisteta laenuleping näeb ette viieaastast krediidilimiiti, mis toetab Enefit Greeni kasvuplaane ning tugevdab veelgi ettevõtte likviidsuspuhvrit ja finantspaindlikkust.

„Meil on hea meel tugevdada koostööd Enefit Greeni olulise finantspartneri SEB-ga ja suurendada paindlikkust ettevõtte rahastamisel. Viieks aastaks atraktiivse hinnaga rahastuskanal ühtib Enefit Greeni strateegilise fookusega vähendada ettevõtte kapitalikulusid”, ütles Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim.

„SEB on strateegiliselt võtnud suuna olla juhtiv taastuvenergeetika finantseerija Põhja- ja Baltimaades. Seetõttu on meil rõõm tõdeda, et Enefit Green on võtnud meid taas oma finantseerimispartneriks, toetamaks oma edasisi kasvuplaane. SEB jaoks on Enefit Greeni näol tegemist siinse piirkonna ühe juhtiva taastuvenergia tootjaga, kes näeb selles energeetikavaldkonnas pikka strateegilist perspektiivi nii enda ettevõtte kui ka Eesti riigi jaoks laiemalt“, ütles SEB juhatuse liige Artjom Sokolov.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuuluvad 20 tuuleparki Eestis ja Leedus, neli koostootmisjaama Irus, Paides, Valkas ja Brocenis, üks hüdroelektrijaam Keila-Joal, 36 päikeseelektrijaama Eestis ja Poolas ning pelletitehas Lätis. Ettevõte on regiooni üks suurimaid taastuvenergia tootjaid ning suurim tuuleenergia tootja.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.