Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

INVESTEERIMISUUDISED - 19. mai 2020 15:00

SEB: eriolukorra kahe kuu jooksul vajas maksepuhkust ligi 2300 majapidamist

Laupäeval, 16. mail täitunud eriolukorra teise kuu jooksul vajas maksepuhkust kokku ligi 900 majapidamist, mis on 500 võrra vähem kui eriolukorra esimese kuu jooksul.  Maksepuhkuste jaotus laenude kaupa jäi eraklientide puhul endiselt samaks: umbes 60% maksepuhkustest küsiti seoses eluasemelaenuga, ülejäänud 40% seoses väikelaenude, krediitkaartide ja liisingute maksetega.

„Kuigi hetkel näeme maksepuhkuste taotlemise trendi mõningast vähenemist, on selle põhjal veel vara kaugeleulatuvaid järeldusi teha, sest väljavaade on ebakindel ja turu nähtavus on suhteliselt madal. Loodame, et nii nagu eriolukorra lõppemise järgselt piirangud samm-sammult vähenevad, nii muutub majanduskeskkonna perspektiiv edaspidi järk-järgult selgemaks. Pangana oleme endiselt valmis oma kliente nii headel kui ka keerulistel aegadel toetama. Meie peamiseks sõnumiks on palve pöörduda panka kohe, kui on näha, et maksetega võiksid probleemid tekkida, näiteks kui töötasu on oluliselt vähenenud, töökoht on kadumas või kadunud ja vajatakse lisaaega uue töökoha leidmiseks,” kommenteeris SEB juhatuse liige Ainar Leppänen.

Maksepuhkuse taotlemise ja allkirjastamise protsess on SEBs täielikult digitaliseeritud ning kliendil ei ole vajadust selleks pangakontorit külastada. Täpsem info maksepuhkuse taotlemise kohta.

„Pakume oma klientidele maksepuhkust nii eluasemelaenu-, väikelaenu-, liisingu- kui ka püsimaksega krediitkaadi lepingutele. Neile, kes plaanivad uute finantskohustuste võtmist, soovitame seda põhjalikult kaaluda, hinnates nii oma tänast sissetulekut ja kohustuste taset kui ka tuleviku väljavaadet.“ lisas Ainar Leppänen.

Kogu info rahaasjade ajamise kohta koroonaviiruse pandeemia ajal ning pangateenuste toimimise kohta sel perioodil asub spetsiaalselt selleks loodud lehel.

Jooksev ja operatiivne informatsioon on kättesaadav ka SEB Facebooki lehelt.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.