Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 14. mai 2020 10:50

Koroonaviiruse epideemia tõstis elanikkonna huvi laenukaitsekindlustuse vastu

Koroonakriisi ajal on huvi laenukaitsekindlustuse vastu märgatavalt kasvanud, sh on otsitud kaitset nii surmariski kui ka raske tervisekahjustuse vastu. Epideemiast põhjustatud trend suurendas mõnevõrra nii sõlmitud lepingute arvu kui ka olemasolevate lepingute üle vaatamist ja täiendavate  kindlustuskaitsete lisamist. 2020. aasta jaanuariga võrreldes on täiendavate kindlustuskaitsete lisamise populaarsus märtsis kasvanud ligi 12 korda.

„Läbi aastate on elukindlustuskaitse ja töövõime kaotuse kaitse olnud Eesti laenuvõtjate seas populaarseimad kindlustuskaitsed, mida on valinud vastavalt 89% ja 67% laenukaitsekindlustuse võtjatest. Koroonaviiruse epideemia pani inimesi jälle rohkem mõtlema oma tervisele, lähi- ja kaugemale tulevikule ning enda ja oma lähedaste majanduslikule kindlustatusele. Elukindlustus on üks võimalus tagada või suurendada enda ja oma pere kindlustunnet ootamatute sündmuste korral. “ kommenteeris olukorda SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaali juht Triin Messimas.

Laenukaitsekindlustust sõlmides saab klient ise määratleda, milliste riskide vastu ta ennast kindlustada soovib, samuti saab valida, kui suurt osa laenust kaitse katab. Hetkel on SEB Laenukaitse kindlustuse keskmiseks kindlustusmääraks 93%, mis kõneleb sellest, et suurem osa laenukaitsekindlustuse klientidest kindlustab kogu laenu. Kokku on alates 2012. aastast oma laenukohustusi SEB-s kindlustanud ligi 30 000 kodulaenuklienti.

Ligi 90% SEB eluasemelaenuga peredest, kes sõlmivad laenukaitsekindlustuse, valivad peamiseks kindlustuskaitseks elukindlustuskaitse, mis tagab, et õnnetusjuhtumist või haigusest tingitud surma korral maksab kindlustusselts laenu või kokkulepitud osa sellest pangale tagasi. 67% peab oluliseks kindlustada ennast raske tervisekahjustuse või ajutise töövõimekaotuse vastu. Keskmine kindlustusvõtja kindlustab vähemalt kahe riski vastu (valides näiteks elukindlustuskaitse ja ajutise töövõimetuse kaitse või elukindlustuskaitse ja töökaotuse kaitse). 65% kindlustuslepingutest katavad laenu kogu ulatuses.

Laenukaitsekindlustusega on võimalik ennast kaitsta töökaotuse, töövõimetuse ja raske tervisekahjustuse korral ning haigusest või õnnetusjuhtumist tingitud surma korral. Lisainfo kindlustuse teemal.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.