Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 12. mai 2020 12:00

SEB: põllumehed ostsid esimeses kvartalis aktiivselt uusi traktoreid

Põllumajandusettevõtted hankisid esimeses kvartalis rohkem uusi traktoreid kui aasta tagasi, näitab Maanteeameti statistika.

Traktorite müük kasvas tänavu esimeses kvartalis ligi 16 protsenti ning kokku müüdi Eestis 102 traktorit, võrreldes eelmise aasta sama perioodi 88-ga. Maanteeameti andmetel olid kõige populaarsemad margid Fendt, Valtra ja John Deere. Eelmisel aastal moodustasid esikolmiku John Deere, New Holland ja Valtra.

„Põllumajanduses valmistab hetkel suurt probleemi tööjõuga seodnuv. Täiendava kodumaise või võõrtööjõu kaasamine on keerulisem ning aeganõudvam. Lisaks on hetke olukorrast tingituna ja tarbimise vähenemisest tulenevalt surve piima kokkuostuhinna langusele. Kuid arvestada sektori olulisust, on põllumajandusettevõtete väljavaated palju paremad kui mitmes teises sektoris. Põllumehed soovivad jätkuvalt pangafinantseeringut kaasta, kuna hooajatöid ei saa edasi lükata ning suhtlus pangaga on aktiivne ja regulaarne,” kommenteeris SEB põllumajandussektori juht Andrus Mägi.

Mägi lisas, et põllumajandussektor on SEB jaoks strateegiliselt oluline segment. „Meil on aastatega kogunenud piisavalt kogemusi, et olla selles valdkonnas usaldusväärne ja pädev partner. Praegu ei ole erakorraline seisukord põllumajandust märkimisväärselt mõjutanud ja sellest tulenevalt jätkub sektori tavapärane finantseerimine.“

Eesti Panga statistika põhjal sõlmis põllumajandus- ja kalandussektor esimeses kvartalis 31 miljoni euro eest liisinglepinguid.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.