Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 8. mai 2020 15:00

SEB: koroonakriis on enim mõjutanud huvi väikelaenude vastu, huvi kodulaenude osas püsib tugevam

SEB aprillikuised tulemused näitavad huvi vähenemist nii tarbimislaenude kui ka eluasemelaenude vastu. Tarbimislaenude võtmisel on inimesed muutunud ettevaatlikumaks ning lükkavad ebakindluse tõttu koguni kuni 50% ulatuses mittevajalikud ostud edasi. Uute kodulaenutaotluste arv langes aga aprillis umbes neljandiku võrra.

„Esimesed märgid eraisikute laenuturu jahenemisest ilmnesid vahetult peale koroonaviirusest tingitud eriolukorra kehtestamist märtsi teises pooles, mil vähenes klientide poolt esitatud laenutaotluste arv. See on ka mõistetav, sest kehtestatud eriolukorra ja koroonapiirangute valguses suurenes eraisikute finantsiline ebakindlus ning sel perioodil lükkavad inimesed üldjuhul edasi kõik mittevajalikud ostud,“ kommenteeris nõudluse vähenemist tarbimislaenude valdkonnas SEB eraklintide panganduse divisjoni juht Sille Hallang.

Kodulaenude võtmise vastu langes huvi aprillikuus aasta taguse perioodiga võrreldes umbes 25% ning uute sõlmitud lepingute arvu langus oli kooskõlas üldise kinnisvaraturu tehingute arvu langustrendiga, mis oli orienteeruvalt  40%.

„Kodulaenu lepingute languse taga on eelkõige väiksem aktiivsus kinnisvaraturul ja eraisikute soov jälgida turul toimuvat ning samuti teatav lootus kinnisvara hinnalangusele. SEB üldised kodulaenude tingimused koroonakriisi algusest saati oluliselt muutunud ei ole, kuigi teatud projektide finantseerimisel (näiteks kodu ehitamisel laenuga) oleme muutunud ettevaatlikumaks. Täiendav hoolsus  laenuprojektide menetlemisel on tingitud koroonaviirusest põhjustatud suurenenud ebamäärasusest majanduse edasise käekäigu osas,“ kommenteeris Sille Hallang eluasemelaenude olukorda.

„Soovitame tänastel laenuvõtjatel hoolikalt laenu võtmine läbi mõelda ning kahtluse korral see olukorra selginemiseni edasi lükata,“ võttis Hallang laenamise teema kokku.

SEB hinnangul on senine laenamisaktiivsuse langustrend enamasti tingitud klientide ja ka laenuandjate ettevaatlikkusest. Laenuvõtjad jälgivad turul toimuvat ning ei kiirusta suuremate ostuotsuste tegemisega. 


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.