TURGUDE ÜLEVAATED - 13. märts 2020 15:00
Turuülevaade
Mured COVID-19 tagajärgedest tuleneva majanduslanguse pärast mõjutasid meie turge, ehkki selle dokumendi koostamise ajal on meie turgudel kinnitatud juhtumite arv piiratud.
Kõige vähem kukkus Ungari, langedes kohalikus vääringus 6,6%. Tšehhi langes 8,9% ja Rumeenia 9%. Poolas kukkus suure kapitalisatsiooniga ettevõtete indeks 14,4%, kuna kohalikud fondid ei suutnud börsil kaubeldavate fondide kaudu müügiga hakkama saada. Poola väikese kapitalisatsiooniga ettevõtete indeksid langesid 7,8%. Kõige halvemaid tulemusi näitas Kreeka, langedes 20,9%, osaliselt selle suve turismimurede tõttu.
Türgi langes 11% nii mure tõttu COVID-19 pärast kui ka Türgi ja Venemaa toetatud Süüria vägede otsese vastasseisu pärast viimases suures mässuliste keskuses Idlibis. Peame siiski Türgi suhete parandamist USA-ga toetavaks.
Kõik sektorid näitasid negatiivseid tulemusi. Materjalide sektor langes enim: 21,6%. Parimate tulemustega sektor oli sideteenused: –5,1%.
Piirkondlikud valuutad näitasid euro suhtes erinevaid tulemusi: zlott langes 0,7%, forint 0,3%, Tšehhi kroon 1,0%, Türgi liir 3,8% ja Rumeenia leu 0,7%.
Fondi ülevaade
Laia korrektsiooni tõttu kõigil meie turgudel oli fondi absoluutne tootlus sel kuul negatiivne. Suhteliselt oli see võrdlusindeksiga võrreldes siiski neutraalne.
Suhtelistele tulemustele aitas kaasa aktsiate valimine finants-, tarbekauba-, materjalide ja kinnisvara sektorites. Kommunikatsiooniteenuste, energia- ja tervishoiusektor aga kukkusid.
Fondi suhtelise tootluse suurimad panustajad olid Addiko Bank, KGHM (underweight) ja LPP. Suurimat kahju põhjustasid CD Projekt (underweight), Yapi Kredi Bankasi ja OTP (underweight).
Tegime mitmeid muudatusi. Finantssektoris vähendasime fondi positsioone PKO, Bank Pekao, Nova Ljubljanska Banka ja Vakifbanki suhtes. Ostsime aktsiaid ettevõtetes Yapi Kredi Bankasi, Akbank ja Raiffeisen Bank. Tööstussektoris teenisime kasumit Aselsanis, tervishoiusektoris ettevõttes Gedeon Richter ja kommunikatsiooniteenuste sektoris CD Projektis. Tarbekaupade sektoris ostsime LPP aktsiaid pärast selle hinna kokkuvarisemist.
Edasine strateegia
Keskendume jätkuvalt aktsiate valimisele ja suhtelise väärtuse leidmisele, peamiselt sektorite seest. Sektorite ja riikide jaotamine on meie protsessis teisejärguline ning eelkõige aktsiate valimise tulemus.
Turuülevaade
Mure COVID-19 tagajärgedest tuleneva majanduslanguse pärast mõjutas sel kuul meie turge. Selle dokumendi kirjutamise ajal on kinnitatud juhtumite arv meie turgudel piiratud. Nafta hind langes veebruaris 12%, kuna kardetakse, et viiruse tagajärjed mõjutavad energianõudlust negatiivselt. Loomulikult mõjutas see Venemaa aktsiaid, mis langesid eurodes 13%. Kullaettevõtted olid peaaegu ainsad, kelle aktsiaid järsult maha ei müüdud. Aktsiate olukord on umbes sama, mis 2019. aasta juunis–oktoobris Venemaal. Rubla langes USD suhtes 4,35%.
Kõige vähem kukkus Ungari, langedes kohalikus vääringus 6,6%. Tšehhi langes 8,9% ja Rumeenia 9%. Poolas kukkus suure kapitalisatsiooniga ettevõtete indeks 14,4%, kuna kohalikud fondid ei suutnud börsil kaubeldavate fondide kaudu müügiga hakkama saada. Poola väikese kapitalisatsiooniga ettevõtete indeksid langesid 7,8%. Kõige halvemaid tulemusi näitas Kreeka, langedes 20,9%, osaliselt selle suve turismimurede tõttu.
Türgi langes 11% nii mure tõttu COVID-19 pärast kui ka Türgi ja Venemaa toetatud Süüria vägede otsese vastasseisu pärast viimases suures mässuliste keskuses Idlibis. Peame siiski Türgi suhete parandamist USA-ga toetavaks.
Piirkondlikud valuutad euro suhtes: zlott langes 0,7%, forint 0,3%, Tšehhi kroon 1,0%, Türgi liir 3,8%, Venemaa rubla 4% ja Rumeenia leu 0,7%.
Fondi ülevaade
Laia korrektsiooni tõttu kõigil meie turgudel oli fondi absoluutne tootlus sel kuul negatiivne. Suhteliselt vaadates jõudis see siiski väikese ja suure kapitalisatsiooniga ettevõtete indeksitest ette.
Absoluutnäitajates panustasid enim Aselsan, Lokman Hekim ja fondi sularahajääk. Suurimat kahju absoluutnäitajates põhjustasid Venemaa ettevõtted Sistema, Lukoil ja Gazprom. Tegime sel kuul mitu muudatust: Türgis väljusime sõjalisest telekommunikatsiooniseadmete tootjast Aselsanist ja ostsime Yapi Kredi Bankasi aktsiaid. Poolas vähendasime aktsiaid Budimexis ja ostsime neid juurde Lotoses.
Edasine strateegia
Jätkame alt üles aktsiate valimise strateegiat ja usume, et suudame leida atraktiivseid võimalusi Ida-Euroopa väikese ja keskmise kapitalisatsiooniga ettevõtete hulgas. Sektorite ja riikide jaotus on meie protsessi mõistes teisejärguline ja on pigem aktsiate valiku tulemus.
Turuülevaade
Nafta hind langes veebruaris 12%, kuna kardetakse, et viiruse tagajärjed mõjutavad energianõudlust. Loomulikult mõjutas see Venemaa aktsiaid, mis langesid eurodes 13%. Kullaettevõtted olid peaaegu ainsad, kelle aktsiaid järsult maha ei müüdud. Aktsiate olukord on umbes sama, mis 2019. aasta juunis–oktoobris Venemaal. Rubla langes USD suhtes 4,35%. Päevane likviidsus kasvas Moskvas ka veebruaris 14%. Moskva esimene juhtum leidis kinnitust märtsi alguses.
Fondi ülevaade
Fond langes veebruaris eurodes 11,78%, ületades indeksi, mis langes 13,15%. Aasta algusest oli veebruari lõpu seisuga fondi langus absoluutarvudes 9,83%, st 3,08% rohkem kui võrdlusindeksil. Absoluutnäitajate languse tingis järsk valimatu müügitegevus veebruari lõpus, mis põhines kartusel, et COVID-19 levib Euroopasse ja USA-sse. Turg üritas seda järsult hinnastada, mis tõenäoliselt tõi kaasa paljude positsioonide lisatagatise nõude. Fondi suhteline jõudlus tulenes gaasitootja Novateki märkimisväärsest underweight’ist, suhteliselt häid tulemusi näidanud Halyk Savings Banki aktiivsest kaalust ja kullatootja Petropavlovski aktiivsest positsioonist. Sularaha andis samuti aasta algusega võrreldes positiivse tulemuse. Fond teenis veebruari alguses kasumit Rosneftis, Severstalis, MMK-s ja Sberbankis. Fond müüs rubla maha soodsa vahetuskursiga. Ehkki sellest ei piisanud tugeva absoluutse jõudluse säilitamiseks, on positsioneerimine sellegipoolest toonud suhtelise positiivse tulemuse.
Edasine strateegia
Oleme jätkuvalt keskendunud aktsiate valimisele ja otsime oma volituste piires atraktiivseid investeerimisvõimalusi. Rõhutame jätkuvalt suhtelist väärtust ja usume, et see on kõige paremini leitav sektorite sees.
30.12.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar november 2020 |
07.12.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar oktoober 2020 |
22.10.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar september 2020 |
18.09.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar august 2020 |
18.08.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar juuli 2020 |
25.07.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar juuni 2020 |
29.06.2020 | Tehingud fondidega juulis |
25.06.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar mai 2020 |
14.05.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar aprill 2020 |
16.04.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar märts 2020 |
Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.
Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.
Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.