Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 10. märts 2020 10:00

SEB vähendab plastiku osakaalu pangakaartides

Alates aprillist vähendab SEB plastikust toodetud pangakaartide pakkumist Eestis ja toob asemele 82% ulatuses maisist toodetud pangakaardid. Esimesena muutuvad keskkonnasäästlikumaks õpetajatele, tudengitele ja õpilastele mõeldud ISIC- ja ITIC-kaardid ja eduka testimise järel ka teised SEB pangakaardid. Tänu loodussõbralikumale pangakaardile vähendab pank ainuüksi käesoleval aastal oma plastiku kasutust 230 kilogrammi võrra.  SEB Eesti kaartide keskkonnajalajälg on umbes 1,7 tonni plastikut aastas, mida plaanitakse tulevikus vähendada 80% võrra.

SEB juhatuse liikme Ainar Leppäneni sõnul on ettevõtete igapäevase tegevuse mõju inimestele, keskkonnale ja ühiskonnale tervikuna raske üle hinnata. ”Mõistame, et suure ettevõttena on ka meie tegevusel kaalukas mõju, seda targalt kasutades saame kindlasti kaasa aidata puhtama ja jätkusuutlikuma keskkonna loomisele. Viimaste aastate soojenev kliima ja sellega seotud äärmuslikud ilmastikunähtused vaid kinnitavad aktiivse positiivse sekkumise ja kaasalöömise vajadust,’ ütles Leppänen.

„Meil on võimalus panustada paremasse tulevikku, seega proovime samm-sammult vaadata üle kõik pakutavad tooted ja teenused ning muuta need keskkonnasäästlikumaks. 82 protsenti vähem plastikut viiegrammises pangakaardis ei tundu eraldivõetuna suur saavutus, kuid kui suudaksime välja vahetada kõik pangakaardid, kasutaksid meie kliendid aastas pea 1,4 tonni vähem plastikut,“ selgitas Leppänen. Keskkonnasõbralikumaid pangakaarte pakutakse esmalt noorematele klientidele, kes SEB klientide tagasiside kohaselt on eriti huvitatud keskkonnasõbralikest lahendustest ja valmis need koheselt kasutusse võtma.

Uus keskkonnasäästlikum pangakaart on toodetud kaasaegse tehnoloogia abil: kaardi kiip ja antenn on pressitud maisimassi sisse ja seejärel on kaart mõlemalt poolt kaetud õhukese plastikukihiga. Maisikaardi kaal on tavalise plastikkaardiga sarnaselt umbes 5 grammi. 82% maisist toodetud pangakaart on väliselt identne täna ringluses olevate kaartidega. Senise kasutuskogemuse kohaselt maailmas ei ohusta seda ei liigne niiskus ega ka kõrgemad/madalamad temperatuurid.

Kaardi idee realiseerimisele andsid tõuke SEB noored kolleegid praktikaprogrammi YouthLAB raames. Keskkonnasõbraliku kaardi tootmiseks kasutatakse söödamaisi, mida kasvatatakse USA-s Nebraska osariigis.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.