Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 13. veebruar 2020 12:00

SEB uuring: pensionireformi suurim pluss on iseotsustamise võimalus

Pensionireformi kõige positiivsemaks küljeks peetakse iseotsustamise võimalust, mida nimetas SEB II pensionisamba klientide uuringus 63 protsenti vastanutest.

Uuringus paluti klientidel nimetada pensionreformi positiivseid tagajärgi. Kõige rohkem poolehoidu leidis väide, et inimesed saavad ise otsustada, kuidas nad oma tulevikku kindlustavad. 38 protsenti arvas, et pensionireform toob kaasa inimeste finantsteadlikkuse tõusu, kuna neil tuleb ise tegeleda oma tuleviku kindlustamisega.

„Samas tuleb märkida, et II pensionisambast lahkuda kavatsejatest on rahapaigutamises ebakindlad tervelt 34 protsenti ning vaid kümnendik tunneb end investeerimisvaldkonnas tugevalt. Omal käel investeerida soovijatest ligi pooled vajavad ka panga nõuandeid, mis näitab, et iseotsustamise võimaluse kõrval peetakse oluliseks professionaalide tuge. Tuntakse vastutust oma tuleviku kindlustamise eest ja seetõttu ei loodeta ainult iseenda investeerimisteadmistele ja -oskustele,“ ütles SEB Life and Pension Baltic Eesti filiaali juht Triin Messimas.

Vastanutest 26 protsenti tõi esile, et reformi läbiviimise positiivne tagajärg on ka see, et pangad ja fondihaldurid ei hoia klientide raha pensionifondides kinni. Nimetati ka majanduslikke mõjusid laiemalt: 14 protsendi arvates toetab pensionireformi najal suurenev tarbimine majanduskasvu ning 13 protsenti oli nõus, et riigil on rohkem raha kulude nagu näiteks praeguste pensionite katmiseks.

31 protsenti vastanutest ei leidnud pensionireformis ühtegi positiivset külge.

Oktoobris 2019 korraldatud küsitlusele vastas üle 800 SEB II samba pensionifondide kliendi.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.