Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 5. veebruar 2020 15:35

SEB: Enim võetakse väikelaene väljaspool suuri linnasid

SEB andmetel elavad ligi 65% väikelaenude võtjatest väljaspool suuri linnasid (Tallinn, Tartu, Narva, Pärnu). 33% ulatuses on tegu keskmise sissetuleku ja madalate kohustuste tasemega naisterahvastega, veidi üle 30% ulatuses meestega, kelle kohustuste tase on samuti madalama poolsem. Umbes 17% väikelaenude klientidest moodustavad keskmisest väiksema sissetulekuga Eesti muukeelsed elanikud. Kokku on Eestis väikelaenu oma elus kasvõi ühe korra võtnud ligi 60% aktiivsest elanikkonnast (vanuses 18 kuni 75).

„Üldiselt on meie ühiskonnas levinud arusaam, et väikelaenude võtmine on pigem negatiivne nähtus, millest hea finantskultuuriga inimene peab hoiduma. Samas on nii mõnegi kliendi jaoks väikelaenu võtmine osa teadlikust rajaasjade planeerimisest. Nii näiteks on üle 10% väikelaenude võtjatest keskmisest kõrgemate varade ja säästudega,“ kommenteeris SEB erasegmendi juht Triin Raudsepp.

Lisaks mainis Triin Raudsepp, et sarnaselt kasvuga eluasemelaenude ja liisingu valdkondades, on ka tarbimislaenude maht ning keskmine võetav tarbimislaenu summa on olnud viimastel aastatel tõusutrendis.

SEB andmetel võtavad väikelaene aktiivselt Eesti keskmise ja keskmisest väiksema sissetulekuga elanikud, kusjuures meeste ja naiste osa on selles vallas võrdne. 85% ulatuses võetakse laenu pankadest ning peamised põhjused on endiselt auto ost, kodu renoveerimine ja sisustamine.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.