Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 30. jaanuar 2020 14:05

SEB uuring: Ligi pooled II samba kogujatest kahtlevad pensionireformi elujõus

SEB uuringu põhjal on vaid 29 protsenti panga II samba klientidest nõus väitega, et valitsuse algatatud pensionireform mõjub pensionisüsteemile positiivselt. 49 protsenti küsimusele vastanutest on vastupidisel seisukohal.

Samuti selgus uuringust, et 43 protsendi arvates kahandab pensionisüsteemi ulatuslik reform tunduvalt selle usaldusväärsust, kuid muudatusi pidas süsteemile positiivseks 35 protsenti vastanutest. 25 protsenti vastajatest leidis, et uus pensionisüsteem on inimeste suhtes aus ja õiglane ning 52 protsenti ei olnud väitega nõus.

„Kuna uuringust tuli välja, et muretut tulevikku pensionärina kujutab endale ette veidi alla 10 protsendi vastanutest, siis reformis ei nähta ka võluvitsa, mis aitaks suurendada vanaduspõlve sissetulekuid. Euroopa Liidu soovitatav keskmine igakuine pension moodustub vähemalt 65 viimasest kuupalgast ning sellele eesmärgile aitavad lähemale jõuda regulaarsed sissemaksed nii II kui ka III sambasse,“ ütles SEB Life and Pension Baltic Eesti filiaali juht Triin Messimas.

Oktoobris 2019 korraldatud küsitlusele vastas üle 800 SEB II samba pensionifondide kliendi.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.