Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 17. jaanuar 2020 12:35

SEB uuring: tulevased pensionärid riigile ja lastele ei looda

Vaid seitse protsenti Eesti inimestest nõustub väitega, et riik tagab neile pensionieas piisavalt hea äraelamise, näitab SEB uuring. Veidi rohkem – 10 protsenti -, arvab et nende lapsed tagavad pensionieas piisava sissetuleku.

Usaldust ei näita ka tõsiasi, et 46 protsendi jaoks on pension veel niivõrd kauge teema, et nad kahtlevad, kas siis pensionisüsteem enam olemas on.

Seega rõhuva enamuse ehk 67 protsendi arvates peavad inimesed oma tuleviku kindlustamiseks ise raha säästma. Ligikaudu pooled vastajad loodavad pensionieas töötada ning veidi alla 40 protsendi kavatseb end koolitada nii, et ka pensionieas oleks tagatud töö ja sissetulek.

Muretut tulevikku pensionärina kujutab endale ette 8 protsenti vastanutest, kes on suutnud teha äraelamiseks piisavalt palju investeeringuid ning ostnud kinnisvara.

„Kuigi inimesed mõistavad, et nende pension on suuresti nende endi kätes, siis oskused ja teadmised oma tuleviku kindlustamiseks ei pruugi olla piisavad. Näiteks neist, kes kavatsevad teisest pensionisambast lahkuda, tunneb 34 protsenti end investeerimises ebakindlalt ning 43 protsenti on veendunud, et vajavad säästude edasiseks investeerimiseks pangalt nõuandeid,“ ütles SEB Life and Pension Baltic Eesti filiaali juht Triin Messimas.

Investeerimises kindlalt tunneb end vaid kümnendik lahkumist kaaluvatest pensionikogujatest ning nende selge eelistus on jätkata pensioniks säästmist omal käel.

Oktoobris 2019 korraldatud küsitlusele vastas üle 800 SEB II samba pensionifondide kliendi.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.