Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 7. jaanuar 2020 15:00

SEB Heategevusfond toetab riiklikul hooldusel elavate laste õppimist 60 000 euroga

SEB Heategevusfond avab õppestipendiumi 2020. aasta kevadise taotlusvooru noortele, kes omandavad haridust põhi-, kesk-, kutse- või kõrghariduse baasil ja kes elavad või on elanud asendus- või perekodus, hooldus- või eestkosteperes või turvakodus.

Õppestipendiumit antakse välja õppimise toetamiseks kuni 25 aasta vanustele noortele, kes elavad institutsionaalsel hooldusel. See tähendab, et päritoluperekonnast eraldatud laps on asunud elama mõnel riiklikul tasandil korraldatud teenusel nagu asendus- või perekodu, hoolduspere, eestkostepere või turvakodu.

„2019. aastal said SEB Heategevusfondilt õppestipendiumit 121 noort õppurit, neljandik noortest olid esmakordsed taotlejad. Uuendame stipendiumiprogrammi vastavalt noorte muutuvatele vajadustele ja just noorte tagasisidest johtuvalt sai lisatud uue stipendiumivõimalusena ka elluastuja stardikapital. Seda antakse välja kuni 300 eurot nende vahendite soetamiseks, mis on vajalikud iseseisva elu alustamisel või kodu sisustamisel. Elluastuja stardikapital on ette nähtud kuni 25 aasta vanustele iseseisvasse ellu suunduvatele õppivatele noortele või juba iseseisvunud noortele inimestele, kes lahkusid asendushoolduselt enne järelhooldusteenuse seaduse jõustumist,“ kommenteeris SEB Heategevusfondi projektijuht Eleri Rattasepp.

Stipendiumi taotlemiseks on vajalik esitada dokumendid (taotlus, motivatsioonikiri, soovituskiri, tõend õppeasutuselt ja teenusel viibimise alust tõendav dokument) hiljemalt 2. veebruariks 2020. Täpsema info leiab SEB Heategevusfondi kodulehelt.

MTÜ SEB Heategevusfondi asutasid aastal 2005 SEB Eesti Ühispank ja Ühispanga Elukindlustus. Nüüd korraldab fond asendushooldusel elavatele lastele projekte, mis arendavad laste ja noorte silmaringi. Samuti pakub SEB Heategevusfond kaks korda aastas noortele võimalust taotleda õppe- või hobistipendiumit huvitegevuseks ja õppimise toetamiseks.

Õppestipendiumile kandideerimine on avatud kuni 2.02.2020, vajaliku info õppestipendiumi programmi kohta leiab kodulehelt.


Lisainfo:

Eleri Rattasepp
Projektijuht
SEB Heategevusfond
5344 3644

Triin Lumi
Tegevjuht
SEB Heategevusfond

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.