Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 19. detsember 2019 12:30

SEB ühendab Balti elukindlustuse ettevõtted

SEB otsustas lihtsustada elukindlustusseltside tegevusmudelit kolmes Balti riigis ja ühendada organisatsioonid üheks Balti ettevõtteks. Ettevõtete ühinemine loob uue platvormi, et pakkuda klientidele kõigis kolmes Balti riigis jätkuvalt parimaid kindlustuslahendusi ja vastata veelgi paremini klientide vajadustele.

SEB esitas 2018. aasta juulis Läti äriregistrile piiriülese ühinemislepingu projekti. Eile, 18. detsembril 2019, pärast Eesti, Läti ja Leedu Finantsinspektsioonidelt vajalike nõusolekute saamist, registreeris Läti äriregister AS-i SEB Elu- ja Pensionikindlustuse, SEB Gyvibas draudimas ja SEB Dzivibas apdrosinasana vahel sõlmitud piiriülese ühinemise. Uue konsolideeritud ettevõtte nimeks saab SEB Life and Pension Baltic SE. Uue ettevõtte peakontor saab olema Riias ning selle filiaalid Eestis ja Leedus.

SEB Life and Pension Baltic SE juhatuse esimees Arnolds Čulkstēns: „Majanduslik kindlustunne on inimese üks olulisemaid rahalisi vajadusi olenemata riigist. See  on ka iga riigi sotsiaalse ja majandusliku jätkusuutlikkuse nurgakivi. SEB pakub pensioni- ja elukindlustuslahendusi Rootsis, Baltikumis ja veel 12 riigis üle kogu Euroopa. On väga julgustav näha, et selle 20 aasta jooksul, mil me oleme Baltikumis tegutsenud, on üha enam inimesi ja ka tööandjaid hakanud teadvustama pensioni kogumise ja elukindlustuse olulisust.“

Čulkstēnsi sõnul muutuvad klientide vajadused koos tehnoloogia ja finantsturgude arenguga, kuid sarnasusi erinevate riikide vahel on palju, mistõttu on tõhus piiriülene teadmiste ja kogemuste rakendamine pikemas perspektiivis väga oluline. Seda saab Balti riikides palju tõhusamalt teha läbi ühe ettevõtte.

Ühinemisprotsess ei mõjuta kohalikku klienditeenindust. Samuti ei mõjuta ühinemine Eesti elanike pensionifonde, mida jätkuvalt haldab SEB Varahaldus.

SEB Life and Pension Baltic SE pakub laia valikut elukindlustus- ja kogumislahendusi kõigis Balti riikides ning on piirkonna suurim elukindlustusandja, millel on enam kui 22% turuosa, 217 000 klienti ja vara väärtuses 604 miljonit eurot.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.