Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 13. detsember 2019 15:30

Pensioni teise samba leping ei saa olla kauplemisobjekt

Vastavalt kogumispensionide seadusele ei saa pensioni teise samba lepingu olemasolu või selle üle toomine konkreetsesse panka omada mõju laenu-, kindlustuse või investeerimisteenuse tingimustele.
Teisisõnu pank ei saa pakkuda kliendile paremaid tingimusi, eeldusel, et klient toob pensioni teise samba üle sellesse panka või pensioni II sammas on juba selles pangas. 

„Kogumispensionide seaduse mõte ja ka meie soov on, et pensioni teise samba leping ei oleks kauplemisobjekt. Soovime, et tarbijad oleksid teadlikud oma õigustest ning ei lubaks olukorda, kus neid mõjutatakse muutma oma pensionifondi valikut sellepärast, et saada paremaid tingimusi laenu-, kindlustuse või investeerimisteenusele. Pensioni teise samba kogumise otsus ei peaks kuidagi sõltuma teistest finantsotsustest, laenu andmisel võib olla ainult oluline fakt, et kliendil säilib võime koguda sääste pensioniks ka laenukoormuse lisandumisel,“ märkis SEB juhatuse liige ja jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

SEB eesmärgiks on, et meie kliendisuhtlus oleks selles osas selge ja oleme seda täiendavalt rõhutanud nõustajatele ning teistele töötajatele, kes klientidele tooteid tutvustavad.

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.