Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 2. detsember 2019 10:30

SEB pangakaart kolis mobiiltelefoni

SEB kliendid, kellel on Android operatsioonisüsteemiga mobiiltelefonid, saavad nüüd sooritada oste mobiiltelefoniga. Tasuda saab mobiiliga kuni 150-eurose ostu eest nii Eestis kui välisriikides.

„Alates sügisest saavad SEB era-ja ärikliendid, kellel on Mastercardi pangakaardid, kasutada mugavat mobiiliga maksmise võimalust. Pangakaardi kasutamiseks mobiiltelefonis, peab selle SEB mobiiliäpis aktiveerima. Uuendust saab rakendada kõikidele Mastercardi kaartidele, ka nendele, millel puudub viipemakse funktsiooni,“ sõnas Ainar Leppänen.

Kaartide mobiiltelefonis aktiveerimise eelduseks on see, et telefon toetab lähiväljasidet (NFC). Makse tegemiseks tuleb telefon asetada makseterminali lähedusse ja järgida ekraanil olevaid juhiseid. „Mobiilse viipemaksega saab maksta kõikide kaupmeeste juures, kelle terminal võimaldab viipemakseid. Mobiilse viipemakse funktsiooni ei ole võimalik kasutada pangaautomaatides. Kliendid, kes on mobiilset pangakaarti juba kasutanud, on toonud välja eeliseid – mobiiltelefon on alati taskus või käeulatuses, väikseid oste saab sooritada ka siis, kui pangakaart peaks koju ununema, siis on alternatiivne pangakaart alati olemas. Mugavus on märksõnana ka alati rõhutatud klientide tagasisides,“ lisas Leppänen.

„Kuna Digitaalsete ja mobiilsete kanalite kaudu tehtavate maksete osakaal kasvab väga kiiresti, siis sellest tulenevalt suureneb ka nõudlus turvaliste ja mugavate makseviiside järele. Seetõttu on meil hea meel koostöös SEB Eestiga tutvustada uudset mobiilset rahakotti, et pakkuda oma klientidele turvalisi tehinguid kõigis maksekanalites“ ütles Mats Taraldsson, Digitaalsete arenduste ja Fintek koostöö juht, Mastercard Nordics and Baltics.

Kuni 25-eurose ostu tegemiseks ei ole vaja tehingut mobiilse PIN-koodiga kinnitada. Siiski küsib mobiilirakendus aeg-ajalt kasutaja identiteedi tõestamist, et tagada maksimaalne turvalisus. Kui tehing on summas 25 kuni 150 eurot, tuleb see alati PIN-koodi või biomeetrilise autentimisvõimalusega kinnitada. Üle 150-euroseid oste mobiilse viipemaksega teha ei saa. Selliste tehingute jaoks tuleb kasutada tavalist plastikkaarti.

Täpsemalt saab lugeda SEB mobiilsest viipemaksest


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +371 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.