Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 29. november 2019 13:25

SEB: Inimesed on valmis võtma suuremat vastutust oma pensionisissetuleku eest

SEB pensioniuuring näitas, et II pensionisambast lahkumist kaalujatest ligi pooled tahavad kogutud varade investeerimisega jätkata. Üle poole kinnitab, et jätkavad II pensionisambas raha kogumist ning vaid 11 protsenti teisest sambast lahkuda kavatsejatest ütleb, et kasutaks seda raha oma igapäevaste vajaduste katteks.

SEB hinnangul võivad kõik mainitud alternatiivid olla õiged. Kõik sõltub sellest, kui suur on inimese pensionivara puhver ja milline on tema pensionile mineku ajaline perspektiiv. Inimeste hoiakud säästmisse on 2019. aasta lõpuks jõudnud staadiumisse, kus rohkem kui kunagi varem mõistetakse, et pension tuleb endal ise koguda, mitte jääda lootma riigi või süsteemi abile.

„Loodame, et pensionireform on abiks ja paneb rohkem inimesi astuma reaalseid samme, et pensionieaks oleks kõigil piisavalt säästusid kogutud. Juba täna näitab meie uuring, et 75 inimestest on arvamusel, et riik ei kindlusta neile piisava pensioni. Selles osas me saame tervitada suuremat vabadust, mida uus pensionireform turule loob ja samuti inimeste valmidust võtta enda peale suuremat vastutust oma pensionisissetuleku eest. Samas on väga oluline aru saada, kelle jaoks on saabuva pensionireformi valguses heaks alternatiiviks süsteemist lahkumine ja kelle jaoks vajab see otsus tõsist kaalumist,“ ütleb SEB Varahalduse äriarendusjuht Peeter Schamardin.

Kui II pensionisammas muutuks vabatahtlikuks, siis tänase seisuga 53 protsenti Eesti tarbijatest eelistaks II pensionisambasse investeerimist jätkata, selgus SEB uuringust. Need, kes kavatsevad lahkuda, ülevad, et vajavad investeerimisnõu ja praegused investeerimisoskused ei tekita neis kindlustunnet.

„Meie sõnum pensionikogujatele on see, et mida suuremad on inimeste säästud, seda valulikum võib olla süsteemist lahkumine ja seda tõsisemalt peaks ta seda kaaluma. Oluliseks teguriks on samuti see, et tänaseks on II pensionisamba varad paljude Eesti inimeste jaoks ainukene rahaline puhver ning selle likvideerimine on eriti valus neile, kes lähimas tulevikus plaanivad minna pensionile. Lõppkokkuvõttes, tänases olukorras, kui seadus ei ole veel lõplikult vastu võetud, on igati mõistlik soovitada inimestel pöörduda nõu saamiseks panka ja luua selge pilt oma senisest pensionisäästudest ja -plaanist,“ lisab Schamardin.

Oktoobris 2019 korraldatud küsitlusele vastas üle 800 SEB teise samba pensionifondide kliendi.

Eile, 28. novembril SEB Innovatsioonikeskuses toimunud üritusel panga eksperdid Peeter Schamardin ja Endriko Võrklaev võtsid sõna saabuva pensionireformi teemal, andsid selle mõjust esmase ülevaate ja jagasid soovitusi.
Ürituse lindistusega on võimalik tutvuda SEB Facebook’i lehel, Delfi TVs (kuni pühapäeva õhtuni) ning samuti SEB pensionireformiteemalisel veebilehel

Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.