Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 26. november 2019 10:05

SEB finantsjuhtide uuring: leedulased näevad ”karmis Brexitis” kaks korda suuremat ohtu maailmamajandusele kui eestlased

Oktoobris SEB poolt Balti suurettevõtete finantsjuhtide seas läbi viidud uuringus küsisime, millised on hetkel peamised ohud maailmamajandusele. Ekspordist väga sõltuvas Eestis ja Leedus oli kõige populaarsem vastus suurenev protektsionism ja kaubandussõdade oht, mida mainis 58 % Leedu ja 56 % Eesti vastajatest.

Lätlased näevad ohtu euroalal
Protektsionism ja kaubandussõjad olid ohtude nimekirjas eesotsas ka Lätis, kus selle tõi esile 49% vastanutest. Samas tundus Läti ettevõtete jaoks selgem oht olevat kriisi tekkimise võimalus euroalal, mida mainis 64% vastanutest.

Märkimisväärsed erinevused Balti riikide vahel kerkisid esile nö „karmi Brexiti“ ohu võimalikkuse hindamisel maailmamajandusele. Nimelt rohkem kui pooled (51%) Leedu ettevõtetest tõid peamise ohuna esile „karmi Brexiti“, mis oligi teiseks suurimaks ohuallikaks  leedulaste jaoks nimekirjas. Samas kui Eestis oli vastav näitaja vaid 24%, jäädes alles neljandale kohale. Lätis luges seda peamiseks ohuks maailmamajandusele 37% vastanutest.

„Eesti ettevõtted on mures ka laiema poliitilise kriisi pärast lääneriikides, seda mainis ära kolmandik küsimustele vastanutest. Lätis ja Leedus oli see osakaal madalam, ehk alla viiendiku vastanutest,“ kommenteeris Artjom Sokolov, SEB ettevõtete panganduse valdkonna juht. „Veel saab välja tuua selle, et Eesti ettevõtted on ka rohkem mures EKP rahapoliitika pärast. Peaaegu viiendik (19%) vastanutest märkis, et keskpanga võimalik poliitiline viga on oluline ohuallikas. Lätis ja Leedus jagas sama arvamust 10 protsenti ettevõtetest“ lisas ta.

SEB Balti riikide finantsjuhtide uuring

Uuringust: SEB korraldas Balti riikide finantsjuhtide uuringu juba seitsmendat korda. Uuringu fookuses on ettevõtete hinnang majandusolukorrale, peamised probleemid ning võimalused  ärikeskkonnas. Käesoleval aastal osales uuringus 209 ettevõtet, kelle aastakäive ulatub vähemalt 20 miljoni euroni.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +371 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.