Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 7. november 2019 13:20

Ajujahile esitati 294 äriideed

Konkursile saadeti ideid kõigist Eesti maakondadest, kaugeim idee laekus Indiast. Järgmisesse vooru pääsejad selguvad järgmiseks nädalaks.

EASi ettevõtluse keskuse direktor Tanel Rebane on rahul, et Ajujahile on tänavu rohkem leidnud tee neid, kel juba varasemast ettevõtlusega tegelemise kogemus olemas. “Kõigi tänavu idee esitanute seast omab 65 protsenti kogemust ettevõtjana, mis kinnitab taaskord, et Ajujahti nähakse sisuka ja vajaliku programmina, mis aitab äriga alustamisel jalad alla saada,” rääkis Rebane.

Kõigist idee esitanutest moodustavad 65 protsenti mehed ja 35 protsenti naised. Vanim idee esitanu on 73-aastane ja noorim 13-aastane. 54 protsenti idee esitajatest on kõrgharidusega.

Ideid laekus konkursile kõigist maakondadest. Enim laekus ideid Tallinnast (144). Maakonniti jagunevad konkursile saadetud ideed järgmiselt: Tartumaa (50), Harjumaa (46), Pärnumaa (11), Ida-Virumaa (8), Järvamaa (5), Lääne-Virumaa (5), Saaremaa (5), Võrumaa (5), Raplamaa (4), Valgamaa (3), Jõgevamaa (2), Viljandimaa (2), Hiiumaa (1), Läänemaa (1), Põlvamaa (1). Üks idee esitati Ajujahile ka Indiast.

Valdkondade lõikes jagunevad esitatud äriideed järgmiselt: IKT (83), sotsiaalne ettevõtlus (38), energeetika ja keskkond (27), tervis ja biomeditsiin (25), tööstus ja disain (24), turism ja teenusmajandus (21), loomemajandus (9). 67 ideed liigitati muu kategooria alla.

Sada parimat äriideed selguvad järgmisel nädalal. Ajujahi korraldusmeeskonna kutsel on sügise jooksul toimunud pitchimisüritustelt otsepääsu järgmisesse vooru saanud kaheksa tiimi.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss ja arenguprogramm, mis pakub tipptasemel mentorlust, koolitusi ja rahastust alustavatele ettevõtjatele. Ajujaht on hoogu andnud ettevõtetele nagu Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, UpSteam, Groveneer ja paljud teised.

Ajujahi on ellu kutsunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Konkursi partner on SEB ja suurtoetajad Elisa ja Maxima. Lisaks toetavad Ajujahti Advokaadibüroo TRINITI, Lingvist, Tartu Loomemajanduskeskus, UMA Workspace, Harku vald, Saue vald, Tartu linn, Pärnu linn, Tallinna linn. Konkursi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +371 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.