Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

TURGUDE ÜLEVAATED - 12. september 2019 15:10

SEB Varahalduse kuukommentaar juuli 2019

SEB RUSSIA

Turuülevaade

Juulis domineerisid pealkirjades jätkuvalt kaubandussõjad ja Föderaalreserv kärpis esimest korda kümne aasta jooksul intressimäärasid. Sel aastal oodatakse veel 25 baaspunkti suurust kärbet. See oli kooskõlas turu ootustega. Brenti hind oli juulis vahemikus 62–67 dollarit barreli kohta. Kuu lõpus oli hind 65. Rubla toetas maksustamisperiood ja selle kurss oli umbes 63,5 dollarit. RTS-i dollariindeks oli nõrk, ulatudes vaid veidi üle 1950. aasta taseme. Üldiselt oli turg üsna tugev, seljatades globaalse kaubandussõja probleemid, mis hakkasid taas levima. Naftat toetasid pinged Iraaniga – vaatamata globaalse kasvu nõrgenemisele ja tooraine nõudluse väljavaatele.

Fondi ülevaade

Fondi kasv oli juuli lõpus aasta algusega võrreldes 36,63% ja on 7,07% suurem kui indeks, mis tõusis eurodes 29,54%. Suurimad positiivsed panustajad olid Tatneft, Qiwi ja Alrosa UW, lisaks Sistema ja HSBK põhiinvesteeringud. Suurimat kahju põhjustasid HMS Group, Poluys UW ja Globaltrans. Teenisime juulis väikese kasumi ja otsime investeerimisvõimalusi – suurendasime oma osalust ettevõttes MAIL.RU, kuid vähendasime oma osalust ettevõttes Yandex, kuna leiame, et muutus partnerluses Sberbankiga on Mailile kasulik ja Yandexile kahjulik.

Edasine strateegia

Keskendume jätkuvalt aktsiate valimisele ja jätkame atraktiivsete investeerimisvõimaluste otsimist meie mandaadi raames. Keskendume jätkuvalt aktsiate valimisele ja suhtelise väärtuse leidmisele ning usume endiselt, et seda saab kõige paremini leida sektorite seest.

SEB Eastern Europe EX-RUSSIA FUND

  • Türgis taastusid nii varud kui ka liir tugevalt
  • Kesk-Euroopa olukord on parem, välja arvatud Poolas
  • Fond on võrdlusindeksist ees

Turuülevaade

Meie peamised turud näitasid erinevaid tulemusi, kuid kokkuvõttes edestasid need pisut ülemaailmseid arenevaid turge.
Türgi tõusis kohalikus vääringus 5,8% ja liir tugevnes 6,2%, kuna USA reaktsioon Venemaa S-400 rakettide kohaletoimetamisele oli palju tagasihoidlikum kui kardeti. Turg säilitas positiivse noodi ka pärast seda, kui Türgi keskpanga uus president kärpis baasintressi oodatud 4,25%-st hoopis rohkem (19,75 protsendini), samas kui president Erdoğan väitis, et intressimäärad peavad langema palju rohkem.
Rumeenia kasvas 4,4%, kuna madalama globaalse intressimäära tingimustes tunduvad kõrgeid dividende maksvad pangad ja energiaettevõtted veelgi ahvatlevamad, hoolimata kasvavast murest makroväljavaadete pärast.
Ungari ja Tšehhi kasvasid sel kuul vastavalt 1,2% ja 1,4%.
Vaatamata kindlale makroolukorrale ja odavatele hindamistele langes Poola tase 0,9% võrra, kuna mure mõne riigi kontrolli all oleva ettevõtte halva valitsemistava pärast ning Šveitsi frangi laenud väiksemates pankades muudavad olukorra ebakindlamaks.
Muud piirkondlikud valuutad – Poola zlott, Tšehhi kroon ja Ungari forint – nõrgenesid euro suhtes 0,9–1,1%.
Sektoritulemused olid äärmiselt mitmekesised – vahemikus 16,4% (tarbekaup) ja –9,2% (kommunaalkulud).

Fondi ülevaade

Juulis andis fond väikese positiivse absoluutse tootluse ja oli ka 0,9% oma võrdlusindeksist eespool.
Suhtelise tulemuse peamine põhjustaja oli finants-, tööstus- ja materjalivarude osakute valimine, samas kui tarbimissektor ja kommunaalteenused tõid kaasa kahjumi.
Fondi suhtelise tootluse suurimad panustajad olid Anadolu Grubu Holding, Vakifbank ja Migros. Suurimat kahju põhjustasid OTP (underweight), NLB ja BIM.
Tegime mitmeid kohandusi. Finantside hulgast vähendasime oma osalust ettevõtetes Vakifbank, Garanti Bankasi, Sabanci Holding ning ostsime osakuid ettevõttes Bank Millennium ja atraktiivse hinnaga lihtaktsiate avalikust esmaemissioonist Balkani tarbijaspetsialisti ettevõttes Addiko Bank. Tarbijasektoris vähendasime oma osalust ettevõttes Migros ning materjalisektoris ettevõtetes Koza Gold ja Petkim.

Edasine strateegia

Keskendume jätkuvalt aktsiate valimisele ja suhtelise väärtuse leidmisele, peamiselt sektorite seest. Sektorite ja riikide jaotumine jääb meie protsessi kõrval teiseseks ning on eelkõige aktsiate valimise tulemus.

 

Käesolevat kommentaari ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamisena, investeerimissoovitusena ega muu investeerimisteenusena. Samuti ei või siin esitatud andmeid ja seisukohti käsitada pakkumisena ega soovitusena mistahes lepingu sõlmimiseks. Lugeja kinnitab, et ei tee investeerimisotsuseid pelgalt selles dokumendis sisalduvale teabele tuginedes.
Siin avaldatu põhineb paljuski teabel, mis on hangitud heas usus osapooltelt, keda AS SEB Varahaldus peab usaldusväärseks. Kuigi AS SEB Varahaldus on omalt poolt teinud kõik mõistlikult võimaliku, et nimetatud teave oleks täpne, täielik, asjakohane ning õige, ei saa AS SEB Varahaldus garanteerida dokumendis sisalduva teabe õigsust ega vastuta ühelgi moel puuduliku teabe kasutamisest tekkivate mistahes võimalike tagajärgede eest.
Enne investeerimisotsuse tegemist on soovitatav hoolikalt tutvuda investeerimisobjekti kohta avalikustatud dokumentide ja teabega (nt investeerimisfondi puhul fondi prospekti, tingimuste, aasta- ja poolaastaaruannetega). Maksustamise, investeerimisriskide ja muude investeerimisega seotud oluliste asjaolude kohta on soovitatav küsida põhjalikumat selgitust professionaalsetelt maksu- ja investeerimisnõustajatelt. Välisriigi isikul tuleks teada oma asukohariigis väärtpaberitehingute kohta kehtestatud nõudeid, sealhulgas valuutavahetuseeskirju ja maksustamisega seotud asjaolusid. Arvestama peab ka sellega, et ühes riigis investorite kaitseks võetud meetmed või rakendatavad soodustused ei pruugi laieneda teises riigis kaubeldava või seal registreeritud instrumendiga tehtavatele tehingutele.
AS-i SEB Varahaldus valitsetavate investeerimisfondide tingimused, avaliku pakkumise prospektid ja muu oluline teave on kättesaadav AS-i SEB Varahaldus fondide lehel.
AS SEB Pank soovitab oma klientidel tutvuda ka teabega AS-i SEB Varahaldus poolt AS-ile SEB Pank makstavate tasude kohta ning muude investeerimistoodetega seotud oluliste asjaoludega AS-i SEB Pank investorkaitse lehel.

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.