Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 10. september 2019 14:05

SEB Elukindlustus: Üha enam inimesi seavad end ohtu alternatiivsete liiklusvahenditega

SEB Elukindlustuse kahjukäsitluse statistikast selgub, et 2019. aasta esimese 8 kuu jooksul on üle 6% kõikidest kindlustusjuhtumistest seotud kukkumistega mootor- ja jalgrattalt, ATV-lt ning tänavu on lisandunud õnnetused elektritõukerataste kasutamisel.

„Elukindlustusettevõttena näeme kahjujuhtumite statistikas peegeldust sellest, millised liikumis- ja vaba aja veetmise vahendid on elanike seas kõige populaarsemad. Õnnetused ja traumad mootor- ja jalgrattast, rula või rulluiske kasutades pole kahjustatistikast kuhugi kadunud – pigem näeme tõusutrendi. Uute liikumisvahendite lisandudes tekivad kahjustatistikasse ka uued õnnetused – paar aastat on meile laekunud  kahjuteateid, mis on seotud ATV-lt ja tasakaaluliikurilt kukkudes saadud luumurdudest ja  põrutustest. Nüüdseks on käes elektritõukerataste periood, mille puhul me õnneks suurest traumade lainest rääkida veel ei saa. Kuna uudse sõiduvahendi aktiivne kasutusperiood aga veel kestab, on tähtis elanikkonnale meelde tuletada esmaseid ohutusreegleid ja eriti kiivrite kandmise tähtsust,“ ütles SEB Elu- ja Pensionikindlustuse lepingute haldamise osakonnajuhataja Kirsti Virak.

Kõige sagedasemad suvised õnnetused on seotud koduste tegevustega, kus remondi- , ehitus- ja aiatööde käigus tuleb tõsta raskusi, kasutada erinevaid tööriistu ning ronida redelitel. Kolmanda suurema traumade põhjustajana võib välja tuua meelelahutuse ja vaba aja veetmise võimalused- inimesed vigastavad end pallimängudes nii rannas kui muudel suvistel üritustel - batuudil hüpates, liival joostes ja millegi terava otsa astudes. Ka pole erandlikud põletused lahtise tule kasutamisel või tundmatus kohas vette hüppamise tagajärjel saadud vigastused.

„Sageli alahinnatakse õnnetuste võimalikke tagajärgi. Meie kahjukäsitluse statistika näitab, et täiskasvanu on õnnetuse tõttu töölt eemal keskmiselt 43 päeva ning keskmine hüvitis, mida kliendile õnnetusjuhtumi tagajärgede leevendamiseks maksame, on  570 eurot. Lastel on ravi kestvus mõnevõrra lühem – 35 päeva ja keskmine hüvitis jääb 300 euro juurde,“ lisas Virak.

SEB Elukindlustus menetleb üle 700 kahjujuhtumi aastas. 2019.aasta 8. kuuga oleme klientidele kahjuhüvitisi välja maksnud  917 000 euro eest. SEB Elukindlustus hüvitab ligi 95% kõikidest kahjutaotlustest. Kindlustushüvitistest keeldumiste peamised põhjused on vajalike tõendite puudumine kindlustusjuhtumi toimumise kohta ja tingimustele mittevastava juhtumi toimumine.

 

Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.