Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 30. august 2019 14:00

SEB allkirjastas ÜRO vastutustundliku panganduse põhimõtted

SEB on otsustanud liituda ÜRO vastutustundliku panganduse põhimõtete algatusega. See tähendab panga jaoks järjepidevat tööd olemaks kooskõlas ÜRO algatusest tulenevate arengueesmärkidega ning kasvatada sealjuures panga positiivset mõju ühiskonnale.

„Tervitame ÜRO algatust ja tegevuskava, mis annab meile suuniseid, kuidas veelgi enam jätkusuutlikku arengusse panustada. Kliimamuutus on ülemaailmne probleem, mis vajab rahvusvahelist koostööd. Meil kõigil on selles oluline roll – poliitikutel, ettevõtetel ja inimestel üldiselt. Kohustudes järgima UNEP FI vastutustundliku panganduse põhimõtteid, astume enda poolt järjekordse sammu jätkusuutlikkuse edendamisel ning panustame globaalse kliimamuutuse vastu võitlemisse. See on kasulik nii meile, meie klientidele kui ka ühiskonnale,“ ütles Johan Torgeby, SEB Grupi president ja tegevjuht.

Uued ülemaailmsed vastutustundliku panganduse põhimõtted töötas välja Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Keskkonnaprogrammi finantsalgatus (UNEP FI), kuhu on kaasatud ka globaalne finantssektor. Neid põhimõtteid järgides panustab SEB valdkonnaülese raamistiku loomisse, mille eesmärk on suurendada pankade positiivset mõju keskkonnale ja ühiskonnale.

„Jätkusuutlikkus ja vastutustundlik pangandus on aastaid olnud SEB äritegevuse lahutamatu osa ning meie eesmärk on olla finantsvaldkonnas eeskujuks. Finantsvaldkond saab palju kaasa aidata jätkusuutliku majandamise põhimõtete ärgitamisel ja selgitamisel. Otsused nagu - millistesse fondidesse raha paigutada, milliseid ettevõtteid finantseerida ja milliseid teenuseid ning tooteid luua – vormivad maailma meie ümber ja keskkonnasõbralikud ning jätkusuutlikud lahendused mõjutavad positiivselt meid kõiki,“ lisas Allan Parik, SEB Eesti panga juht.

Põhimõtetele alla kirjutamine tähendab, et SEB on võtnud kohustuse jätkata oma äristrateegia kohandamist järgimaks ÜRO arengueesmärke ja Pariisi kliimakokkuleppe põhimõtteid ning neisse panustamist.

Samuti kohustub SEB jälgima, kas panga positiivne mõju kasvab järjepidevalt, seda kontrollima vähendades samal ajal negatiivset mõju; ning juhtima panga tegevusest, toodetest ja teenustest tulenevaid riske keskkonnale ja ühiskonnale. Panga investeeringute ja laenuportfelli liigituse poolest on praeguseks algatatud tegevused ÜRO põhimõtetega kooskõlas.

 

Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +371 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.