Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 26. august 2019 15:00

SEB Heategevusfond avab õppestipendiumi sügisvooru

SEB Heategevusfond annab 2019. aastal välja õppestipendiume summas 60 000 eurot. Stipendiumi saavad taotleda asendus- ja perekodudes- ning hooldus- ja eestkosteperedes elavad noored. Stipendiumile on oodatud kandideerima ka noored emad ja isad.

Stipendium on mõeldud:

  • kulude katmiseks;
  • õppevahendite ostmiseks;
  • isemajandamiseks;
  • lasteaia (lastehoiu) maksu tasumiseks (noore lapsevanema stipendium);
  • elluastuja stardikapitaliks.

Esmakordselt pakub SEB Heategevusfond elluastuja stardikapitali, mis on mõeldud noortele iseseisva elu alustamiseks või kodu sisustamiseks.

Elluastuja stardikapitali saavad taotleda kuni 25 aasta vanused täisealised asendus-, perekodus ja hooldusperes elanud noored, kes on kandideerimise hetkel järelhooldusteenusel või iseseisva eluga alustanud enne jõustunud seadusemuudatust (SHS § 45 jõust. 01.01.2018), kuid õpivad täiskoormusel põhi-, kesk-, kutse- või kõrghariduse astmel.

„Rahvusvahelised uuringud on korduvalt näidanud, et sotsiaalmajanduslikel teguritel on koolitulemustele ulatuslik ja püsiv mõju – nii kognitiivse arengu kui ka akadeemiliste saavutuste osas. Kasvukeskkonnas esinevate riskitegurite vähendamine suurendab lapse arengupotentsiaali ja aitab tõsta haridustaset. Seetõttu panustame fondis selle nimel, et pakkuda lastele ja noorukitele erinevaid võimalusi nii intellektuaalsete oskuste arendamiseks kui ka muutuste esile kutsumiseks koolihariduse kaudu,“ kommenteeris SEB Heategevusfondi projektijuht Eleri Rattasepp.

Õppestipendiumile võivad kandideerida kõik kuni 25-aastased eestkosteperes, hooldusperes, turva- või asenduskodus elanud või elavad noored, kes on õpilased või alustavad täiskoormusega õpinguid septembris 2019. Stipendiumi saavad taotleda ka noored emad ja isad, kes on lapsevanemaks saanud enne 19. eluaastat ja on stipendiumi taotlemise ajal mitte vanemad kui 25 ning soovivad alustada või jätkata oma haridusteed, õppides täiskoormusega põhikoolis, gümnaasiumis, kutseõppeasutuses või kõrgkoolis.

Stipendiumile kandideerimine on avatud 26. augustist kuni 23. septembrini, vajaliku info õppestipendiumi programmi kohta leiab veebiaadressilt http://heategevusfond.ee/oppestipendium.

20. oktoobril 2019 toimub õppestipendiumi programmi raames korraldatav karjääripäev, kuhu ootame mitmeid säravaid persoone, nagu näiteks GoWorkaBiti asutaja Kei Karlson.

Rohkem infot: http://heategevusfond.ee/karjaaripaev.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +371 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.