Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 22. august 2019 10:45

SEB kliendid said esimesena laiemad võimalused oma kontode haldamiseks

Esimesena turul võimaldab SEB kliendi nõusolekul juba täna kuvada tema kontoinfot teiste pankade internetipankades. Samuti ka vastavat litsentsi omavate kolmandate osapoolte keskkondades, kui viimastel on selleks töötav tehniline lahendus olemas.

“SEB usub avatud konkurentsi ning inimeste õigustesse kasutada oma infot just nii, nagu nad soovivad. Pangakonto info turvaline kuvamine teiste pankade ja litsentseeritud fintech-ettevõtete lahendustes võimaldab luua uusi finantsteenuseid, mis rikastavad finantsturgu ja laiendavad klientide võimalusi. Oleme veendunud, et avatud pangandus muudab finantsmaailma ning SEB eesmärk on olla nende uuenduste elluviimisel esirinnas, innustades ka teisi panku ja teenusepakkujaid seda tegema. Eesti esimene avatud panganduse lahendus on tänaseks SEB poolt avatud klientidele, kes kasutavad Eestis mitme panga teenuseid. Kahjuks ei saa me täna veel SEB internetipangas kuvada teistes pankades asuvaid kliendi kontosid, sest meile teadaolevalt ei ole teised turuosalised tehniliselt töötavat ligipääsu kontodele veel avanud. Loodan, et lähitulevikus see juhtub, pakkumaks kõikidele klientidele võrdseid võimalusi oma kontoinfo kasutamiseks ja haldamiseks,“ märkis SEB juhatuse liige ja jaepanganduse juht Ainar Leppänen.

Alates 14. juunist on SEB testinud litsentseeritud pankade ja fintech-idega lahendust, mis võimaldab SEB kliendil vaadata kontoinfot ja teostada tehinguid oma kontodelt lisaks kodupangale ka kolmandate osapoolte keskkondades, kui ta peab seda vajalikuks. Esimene ristkasutuse võimalus sai SEB klientidele kättesaadavaks eelmisel nädalal läbi Swedbanki internetipanga ja tänaseks on seda võimalust kasutanud juba ligi 500 klienti.

Viide varasemale selle teemalisele pressiteatele: SEB pank hakkab sügisest pakkuma võimalust hallata SEB internetipanga kaudu teiste pankade kontosid


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +371 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.