Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 19. august 2019 11:50

SEB pangast saab alates tänasest taotleda õppelaenu

SEB internetipangas ja kontorites saab alates tänasest taotleda õppelaenu. 2019./2020. õppeaasta õppelaenu maksimaalmäär on 2500 eurot, intressimäär on 5% laenujäägilt aastas ja lepingu sõlmimine tasuta. Lühema kui üheksakuulise õppekava alusel keskhariduse baasil kutseõppes õppijad saavad laenu poole maksimaalmäära, 1250 euro ulatuses.

„Tänapäeva noored suhtuvad aina ettevaatlikumalt uute finantskohustuste võtmisesse, püüdes pigem õpingutega seotud kulud katta, kas töötasust, vanematelt saadud toetustest, õppetoetustest, stipendiumitest vmt ning võtta õppelaenu vaid tungival vajadusel. Näeme, et viimastel aastatel on üldise elatustaseme tõusu ning paranenud finantskirjaoskuse tõttu vähenenud nende noorte arv, kes finantseerivad õpingutega seotud kulutusi õppelaenu arvelt ning neile, kes õppelaenu kasutavad, soovitame võtta seda osade kaupa välja, et vältida ülekulutamist ja lihtsustada endale finantsplaneerimist,“ kommenteeris SEB erasegmendijuht Triin Raudsepp.

Õppelaenu saab taotleda Eesti kõrgkooli astunud või juba õppiv Eesti kodanik, samuti aga pikaajalise või alalise elamisõigusega isik kelle õpingute kestus on vähemalt kuus kuud. Õppelaenu saamiseks on vaja kas kahe Eesti kodaniku, pikaajalise või alalise elamisloaga isiku käendused või hüpoteek Eestis asuvale eluasemekinnisvarale, mis kuulub õppijale, tema abikaasale või lähisugulasele. Kinnisvara sobivuse kohta õppelaenu tagatiseks saab täpsemat infot igast SEB kontorist.

SEB kannab esmakursuslastele laenusumma kontole alates 1. oktoobrist, vanema kursuse õppuritele 16. septembrist eeldusel, et õppelaenu saamiseks nõutavad tingimused on täidetud. Kui varem õppelaenulepingu sõlminud laenusaaja ei soovi, et pank selleaastase laenusumma tema kontole kannaks või soovib laenu võtta osade kaupa, palub SEB sellest märku anda hiljemalt 12. septembriks. Vastava avalduse saab esitada internetipanga kaudu, posti teel või tuua ükskõik millisesse SEB kontorisse.

Õppelaenu kohta on võimalik täpsemalt lugeda ning lisainfot küsida SEB kodulehelt


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.