Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 15. august 2019 15:35

SEB langetab taas pensionifondide haldustasusid ning toob turule suurema tootluspotentsiaaliga pensionifondid

September toob uued investeerimisvõimalused SEB eraisikutest pensionikogujale.

„Esmalt kasutame seadusest tulenevat võimalust ning tõstame passiivselt juhitud SEB Pensionifond Indeks 100 maksimaalse aktsiaosakaalu seniselt 75% tasemel 100% tasemele. Selle muudatuse reaalne tulemus on see, et SEB indeksfond saab lõigata täiel määral kasu maailma aktsiaturgude tootluspotentsiaalist. Loomulikult kasvab koos tootlusootusega ka fondi riskitase, kuid teisalt on SEB indeksfond kliendile jätkuvalt madalaima haldustasu ja kogukulu määraga passiivne pensionifond Eestis,“ ütles SEB Varahalduse fondijuht Endriko Võrklaev.

SEB käivitab ka täiesti uue, II samba aktiivselt juhitud fondi SEB Pensionifond 100, mis võimaldab aktsiaturgudele ja teistesse kõrgema tootluspotentsiaaliga varaklassidesse investeerida kogu oma portfelli. Aktiivselt juhitud SEB Pensionifondi 100 erineb passiivsest fondist SEB Pensionifond Indeks 100 eelkõige taktikaliste muudatuste ning huvitavamate varaklasside (sealhulgas kodupiirkonna atraktiivsete investeerimisvõimaluste) kaasamise võimaluste poolest.

„Lisaks neile muudatustele, langetab SEB ka SEB Optimaalse, SEB Progressiivse ja SEB Energilise Pensionifondi valitsemistasusid. See on tänavu juba teine kord kui langetame pensionifondide haldamisest tulenevaid kulusid pensionikogujate jaoks,“ lisas Võrklaev.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.