Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 7. august 2019 11:55

SEB: baltlased loobuksid ettevõtluse nimel eeskätt meelelahutusest

Oma ettevõtte kaheaastase käivitamisperioodi ajaks loobuksid Balti riikide elanikud eelkõige kulutustest meelelahutusele ning mugavus- ja luksuskaupadele, selgub SEB uuringust. Lisaks kulude piiramisele peavad värsked ettevõtjad vajalikuks teha hoolega tööd, keskmiselt 9–10 tundi päevas.

Lätis ja Leedus on valmis töötama 9–10 tundi 21–22% vastajatest ning Eestis 15%. Ligikaudu pooled arvavad, et ettevõtjal tuleb päevas töötada 7–12 tundi, kuid igas riigis on ligikaudu kolmandik neid, kelle arvates piisab ühest kuni kuuest tunnist.

Kui värskel ettevõtjal on vaja piirata oma kulusid, siis lätlased (66%) ja eestlased (63%) loobuksid eelkõige meelelahutusest ning leedulased (67%) mugavus- ja luksuskaupadest – need kulugrupid on kõigis riikides esimesed kärpekohad. Lätlased (47%) on vähem altid loobuma terviseteenustest kui leedulased (54%) ja eestlased (60%). Eestlased ja lätlased (vastavalt 12% ja 17%) on kõige vähem nõus loobuma pere ja lähedastega koos veedetud ajast, leedulased aga unetundidest (17%).

„Alustavad ettevõtjad on valmis tegema järeleandmisi oma elustiilis ja -standardis ning pühendama ettevõttele rohkem aega. Uuringu põhjal on kõige pikemaid tööpäevi valmis tegema leedulased ning eestlaste ja lätlaste seas on suhteliselt rohkem neid, kes loodavad hakkama saada vähem kui kaheksa tunniga ööpäevas. Eestlaste puhul torkas silma, et oleme rohkem valmis tervise arvelt kokku hoidma, kui ettevõtlus seda nõuab, samas tähtsustame me pere ja lähedastega veedetavat aega ja neid  ettevõtlusega tegelemisel tahaplaanile jätta ei sooviks“, ütles SEB juhatuse liige Ainar Leppänen.

Rohkem kui pooled uuringus osalenud arvasid, et ka kõrghariduseta on võimalik luua edukas ettevõte. Kõigis riikides peeti kõige olulisemaks elukestvat õpet ja arengut, mida väärtustatakse enim Eestis (62%) ning veidi vähem Lätis (56%) ja Leedus (50%). Kõrghariduse olemasolu pidasid vajalikuks eeskätt lätlased (21%) ning kõige vähem eestlased (16%). Leedulastest arvas 32%, et kõrghariduse olemasolu ei mõjuta ärilist edu, eestlastest arvas nii 21% ja lätlastest 22%.

Uuringus osales Balti riikides kokku üle 3000 vastaja, kellest ühel või teisel moel tegeleb ettevõtlusega üle 700 ning üle 1100 mõtleb sellega alustada.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.