Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 18. juuli 2019 11:00

SEB: noorte suvepraktika on tõusev trend

2019. aasta kevadel korraldatud SEB noorte uuring näitas, et noored väärtustavad praktika võimalusi üha rohkem. 69% Eesti noortest on kasutanud oma õppimise ajal praktika võimalusi. Ligi 85% noortest vanuses 18 kuni 25 eluaastat on kinnitanud, et praktika on suurepärane võimalus saada erialast kogemust ja testida, kas valitud eriala ka päriselt sobib. Nii praktika võimaluste kasutamise kui ka selle kasulikkuse hindamise numbrid on võrreldes eelmiste aastatega jõuliselt kasvanud.

Noorte hinnangul annab praktika suurepärase võimaluse luua suhe oma potentsiaalse tööandjaga, suhelda oma ala professionaalidega ning tegelda oma erialaga süvitsi ja igapäevaselt, mida kinnitas üle 60% vastanutest.

„Noored plaanivad tutvuda oma tuleviku tööandjaga üha varakumalt ning otsivad aktiivselt  erialast tööd. Seda näitab ka meie eelmise aasta kogemus, kui  SEB’s jäi suvepraktika lõpus pikemalt tööle iga neljas praktikant. Ambitsioonikad, säravad ja pühendunud noorkolleegid on oodatud pea igasse meeskonda. Eriti aktuaalne on see aga tänapäeval, kui hea töötaja leidmine on tööturul kujunenud väljakutseks,“ kommenteeris praktika populaarsust SEB personali ja koolituse divisjoni direktor Tõnu Sepp.

„Edukas praktika läbimine toetab noore inimese professionaalset enesekindlust ja annab talle tulevikuks suurema motivatsiooni arenguks. See on aga otseselt seotud nii sotsiaalse kui ka majandusliku edukusega, mida kindlasti soovib iga noor professionaal,“ lisas Tõnu Sepp.

SEB uuring kinnitab, et noorte ootused oma tulevase sissetulekute osas kasvavad koos erialase kogemuse- ja vanusega. Kõige madalamad palgaootused iseloomustavad noori vanuses 18–19 eluaastat, kellest vaid 11% usub, et on võimelised teenima rohkem kui 1000 eurot kuus. Noortest vanuses 20–22 eluaastat tervelt 32% on veendunud, et on võimelised teenima üle 1000 euro kuus ning noortest vanuses 23–25 on mainitud palga võimalikkuses veendunud 71%.

SEB noorte uuring korraldati 18- kuni 25-aastaste noorte seas 2019. aasta kevadel ja sellesse kaasati 604 noort inimest. Küsitlus korraldati veebikeskkonnas ning toimus paralleelselt ka Lätis ja Leedus.

Alates 2. juulist hakkas SEBs tööle ka oma praktikaprogramm nimega #YouthLAB ehk start-up töökultuuri alusel korraldatud noorte suvepraktika, mille eesmärk on tuleviku pangateenuste väljatöötamine. #YouthLAB kestab kuus nädalat ja kaasab kõik SEBs tööl olevad 38 praktikanti. #YouthLAB’i jooksul läbivad noored äriidee kujundamise, teenuse disaini, turunduse, finantsplaneerimise, kliendiuuringu ja toote/teenuse arendamise faasi ning jõuavad augusti keskpaigaks valmis teenuse presentatsioonini. Kogu protsessi kajastab noorte videoblogi ja klassikaline blogi suvistest tegemistest.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.