Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 21. juuni 2019 13:25

Eesti laste leiutis võimaldab mõõta organismi rõõmutaset

Homme, 22. juunil avatakse Lottemaal Eesti esimene „Rõõmumeeter“ – Eesti laste leiutis, mis lubab mõõta iga inimese, nii lapse kui ka täiskasvanu rõõmu taset. SEB ja Lottemaa leiutamisvõistluse võidutöö eesmärk on autorite Eleonora (5a) ja Gustavi (3a) sõnul hoida ülitähtsat rõõmutaset organismis kontrolli all.

Lottemaa võidutöö

Rõõmumeeter osutus nii vanemate kui ka laste lemmikleiutiseks kuue finalisti ja rohkem kui 140 Suur Leiutamisvõistlus 2019 laekunud töö seast. Laste leiutatud rõõmu mõõtmise protsess on lustakas ja mänguline ning loob juba iseenesest mitu rõõmuhetke. Oma leiutise mõtet kommenteerib Eleonora: „Kui organismis on rõõmutase ohtlikult madalal, on ta väga vastuvõtlik viirustele ja jonnile. Selleks, et asi kontrolli all oleks, tuleb rõõmu taset kontrollida vähemalt kord aastas.” Leiutise autorite videoga saab tutvuda siin.

”Vahetult enne Eesti ühte rõõmsamat pidu saab Lottemaa endale juba teise uue atraktsiooni, mille idee autoriks on lapsed. Leiutamiskonkurss näitab meile juba teist aastat järjest seda, kuivõrd tabavalt näevad meie lapsed läbi meie ümber tõstatatud probleeme ja ühiskonna väljakutseid ja oskavad neid tõlgendada oma keelde. Kui eelmisel aastal loodud leiutis võttis eesmärgiks teadvustatud magusa tarbimist (kommipaberiavaja võtmega), siis käesoleval aastal on meie ees leiutis, mis on suunatud justkui psühholoogilise tervise hoidmiseks. Mainimata ei saa jätta seda, kui mitmed tööd olid nii eelmisel kui ka käesoleval seotud prügi sorteerimise – ja koristamisega, samuti aga teiste keskkonnaalaste küsimustega, mis on Eestis päevakorral,“ kommenteerib Eesti laste leiutamist Lottemaa teemapargi tegevjuht Margit Toodu.

Jaanuarist märtsi 2019. aasta keskpaigani kestnud SEB ja Lottemaa teisele leiutamisvõistlusele laekus üle 140 töö. Leiutisprojekte tuli kõikidest Eesti piirkondadest, töid esitati nii eesti kui ka vene keeles ning kõige aktiivsemalt leiutasid algkoolilapsed. Konkursi kõige nooremaks osalejaks osutus 3 aastane noor leiutaja, kelle leiutis kergendas lapse hambapesuprotsessi. Mitmed leiutajad on esitanud konkursile kuni viis tööd.

Selle aasta võidutöö autorid lähevad koos vanematega Tallinki Stockholmi kruiisile, külastavad ülipõnevat Tom Titsi teadusparki ja peatuvad pealinna hotellis. Konkursi kõikide finalistide autasustamine ja võidutöö pidulik avamine toimub 22. juunil 2019 Lottemaa teemapargis.  Kohapeal saate osa võtta leiutamisvõistluse auhinnatseremooniast, mida juhivad Leiutajateküla parimad leiutajad.

SEB koostöös Lottemaaga korraldab juba teist aastat järjest laste leiutamisvõistlust, mille eesmärk on innovatsiooni ja ettevõtluse väärtuste levitamine Eesti laste seas.
 

Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.